امروز   یکشنبه   مورخ   28/بهمن/1397   ساعت 10:46
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 24/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 871
کد خبر : 2568
تداوم امدادرسانی برای مقابله با ریزگرد ها در خوزستان

سرپرست جمعیت هلال احمر اهواز:

10 هزار ماسک رایگان در اهواز توزیع شد، تداوم حضور عوامل امدادی هلال احمر برای امدادرسانی

سرپرست جمعیت هلال احمر اهواز گفت: با توجه به افزایش غلظت ریزگرد ها و آلودگی شدید هوا عوامل امدادی این جمعیت با همکاری مدیریت بحران استانداری خوزستان 10هزار ماسک رایگان بین شهروندان توزیع کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، علیرضا پورآسترکی اظهار کرد: از حوالی صبح امروز موج شدیدی از ذرات ریزگرد و غبار علاوه بر ایجاد آلودگی هوا موجب کاهش دید افقی در سطح شهر اهواز شد.

وی در ادامه افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها و احتمال بیماری‌های تنفسی، دو دستگاه آمبولانس به همراه ۱۵ نفر از کارکنان و امدادگران جمعیت هلال اهمر اهواز در نقاط پرتردد شهر مستقر شده و به توزیع ماسک پرداختند.

سرپرست جمعیت هلال احمر اهواز با بیان اینکه توزیع ماسک رایگان در میدان‌ ساعت و چهار راه سلمان فارسی و معابر پرتردد دیگر شهر انجام شده تصریح کرد: داروهای تنفسی و اکسیژن به مقدار کافی در آمبولانس‌ها وجود دارد که امدادگران در صورت نیاز بتوانند اقدامات مطلوب را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

پورآسترکی در پایان با اشاره به توزیع این ماسک‌ها در بین افراد حاضر در معابر عمومی اهواز گفت: تاکنون یک مصدوم با سابقه بیماری تنفسی پس از ارائه کمک های اولیه و اکسیژن تراپی به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل شده است.