امروز   پنج شنبه   مورخ   08/خرداد/1399   ساعت 02:48
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 07/اسفند/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2785
کد خبر : 2612
مازندران، پیشتاز خدمت رسانی به مسافرین نوروزی

هلال احمر مازندران، پیشتاز خدمت رسانی به مسافرین نوروزی

*گزارش از؛کوروش غفاری چراتی

استان مازندران بعنوان يكي از قطب هاي منحصربفرد گردشگري وسياحتي در كشور همه ساله در فصول مختلف ميزبان ميليونها نفر ازگردشگراني است كه براي گذران اوقات فراعت و بهره مندي از چشم انداز هاي بي نظير طبيعي و خداداي، اين استان رويايي را به عنوان مقصد سفر برمي گزينند.

بر اساس اعلام مسوولان، استان مازندران در نوروز سال گذشته ميزبان بیش از 10ميليون گردشگري بود كه از اقصي نقاط ايران اسلامي به اين استان سفر كرده بودند. بي ترديد خدمت رساني و تمهيد شرايط براي حضور بي دغدغه اين تعداد از گردشگران مستلزم برنامه هايي بود كه از ماهها قبل در كارگرو ها و جلسات متعدد كارشناسي در هلال احمر استان مورد نياز سنجي و بحث و بررسي قرار گرفت. آنچه مسلم است خدمت رساني به اين ميهمانان پرشمار مستلزم مشاركت موثر و مسووليت پذيري تمامي دستگاهها و سازمانهايي است كه در ستاد تسهيلات سفر استان عضو مي باشند. يكي از سازمانهايي كه در فرايند خدمت رساني به ميهمانان استان تقريبا در تمامي فصول در آماده باش كامل قرار دارد «جمعيت هلال احمر مازندران» است.

«دکترمجتبی اکبری » مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران در خصوص برنامه های نوروزی این جمعیت می گوید: هلال احمر مازندران  یکی از سازمانهای پیشتاز در استقبال و خدمت رسانی به مسافرین و میهمانان نوروزی استان است و ما بر اساس برنامه هاي ابلاغي از سوي جمعيت هلال احمر مركز و همچنين به موجب تدابير مديريتي در سطح استان با محوریت استاندار در راستاي خدمت رساني بهينه و تسهيل شرايط براي حضور گردشگران  برنامه هاي متنوعي را تدوين و عملیاتی خواهیم کرد.دکتر اکبری با اشاره به اینکه  شاخص ترين اين برنامه ها طرح امدادونجات و طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی است که بصورت تخصصی دو معاونت امدادونجات و امور جوانان هلال احمر استان مسئول مستقیم اجرای آن هستند تصریح کرد: در حقیقت همه معاونتها و حوزه های ستادی و شهرستانی هلال احمر استان ،پشتیبان اجرای طرحهای مزبور هستند.وی گفت:  بطورکلی طرح هاي نوروزي جمعيت هلال احمر استان مازندران از روز 27اسفند آغازشده و تا پايان روز پانزدهم فروردين ماه  1397ادامه مي يابد.

 

وي با تشريح جزييات و كيفيت اجراي طرح های نوروزي هلال احمر مازندران گفت: امسال جمعيت هلال احمر استان در راستاي اجراي طرح ملي امدادو نجات نوروزي با 54 پايگاه و پست ثابت و سيار امداد ونجات و 50 پایگاه و پست ايمني و سلامت  به ميهمانان ومسافرين نوروزي خدمت رساني خواهد نمود تا شرايط مطلوبي را براي آرامش و سفر ايمن در سطح استان فراهم نمايد. وي افزود: در اجرای طرح امداد و نجات علاوه بر 54ثابت و سیار ،75پست سيار موتوري ،يك دستگاه اتوبوس آمبولانس پيشرفته امدادي و يك فروند بالگرد امدادي نيز مشاركت دارند تا به فوريت هاي امدادي ميهمانان نوروزي استان در اسرع وقت پاسخ داده شود. دکتراکبری افزود: در طرح امدادونجات نوروزي امسال حدود هزار نفر امدادگر ونجاتگرآموزش ديده و360نفراز پرسنل جمعيت استان  حضور فعال خواهند داشت. وی گفت: همه توان عملیاتی جمعیت هلال احمر مازندران در اجراي طرح امدادونجات نوروزي بكارگيري مي شوند،تا خدمت رساني به مسافرين و ميهمانان نوروزي استان در كمترين زمان ممكن و با بهترين كيفيت انجام پذيرد. مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان مازندران افزود: براي اجراي طرح ملي ايمني و سلامت مسافرين نوروزي نيز علاوه بر 50 پایگاه و پست اختصاصی ،27خيمه نماز،31 فضای دوستدارکودک،31ايستگاه سلامت و همچنین 31 نمایشگاه عکس و دستاوردهای جوانان مازندران تجهيز خواهد شد و بيش از 3هزار نفر از جوانان آموزش ديده عضو جمعيت هلال احمراستان نیز در اجرای این طرح مشاركت دارند . دکتر اکبری تصریح کرد: طراحی روبوت تلگرامی خدمات سفر و طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن نجات هلال احمر با قابلیت دانلود از کافه‌بازار،سامانه ارتباطی 112 ندای امداد، طراحی کمپ‌های مشترک با همکاری اورژانس، پلیس، راهداری، نیروی انتظامی و هلال احمر در شهرستان‌ها و در ورودی شهرها  از جمله تدابیر هلال احمر استان برای خدمت رسانی به مسافرین نوروزی است.

 

وی افزود:جمعیت هلال احمر مازندران در سه سال متوالی گذشته عنوان برتر کشوری را به‌دست آورده که این مهم نشان دهنده توان عملیاتی بالای هلال احمراستان است.وی با تاکید براینکه جمعیت هلال احمر مازندران با تمام توان عملیاتی در خدمت رسانی به مسافرین و میهمانان نوروزی مشارکت خواهد داشت گفت: مهربانی،میهمان نوازی و تمهید بهترین شرایط اقامت و پذیرایی، رسم دیرین ساکنان خطه مازندران است  و هلال احمر استان به عنوان یکی از دستگاههای ذیربط در این زمینه همه توان عملیاتی و سازمانی خود را به کار خواهد گرفت. دکتر اکبری در  پایان گفت: سال گذشته با هدف تقدیر و تشویق  نجاتگران و جوانان مشارکت کننده در طرح نوروزی ، 73 نفر از این افراد را به کربلای معلی اعزام نمودیم که انشاالله در سال 97 نیز این برنامه را اجرایی خواهیم کرد.