امروز   جمعه   مورخ   28/تیر/1398   ساعت 04:32
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 17/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 311
کد خبر : 3758
برگزاری دوره تخصصی پشتیبانی در عملیات امدادی درزنجان

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6331&_part=3&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

دوره تخصصی پشتیبانی در عملیات امدادی در جمعیت هلال احمراستان برگزار شد

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان اعلام کرد: هدف از برگزاری این دوره آمادگی نجاتگران در عملیات تیم های پشتیبانی به موقع عملیات در مواقع ضروری و تأثیر بسزایی در آمادگی نجاتگران در سوانح و بلایا دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، غفور آقاجانلو با اشاره به اهمیت مدیریت بحران و حفظ زمان طلایی در نجات جان انسان‌ها در سوانح گفت: وقتی حوادث طبیعی یا غیرطبیعی جان، مال و زندگی انسان‌ها را به مخاطره می‌اندازد، کاهش تعداد زخمی‌ها و آسیب‌های وارده اهمیت بسزایی دارد.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمراستان زنجان یادآور شد: در این دوره به پشتیبانی و نقش و جایگاه آن در سازمان، برنامه ریزی و سازماندهی،ترابری در پشتیبانی عملیات، انبار داری و استفاده از انبار و اقلام موجود درآن، ارتباطات و مخابرات درحوادث، خدمت رسانی به نیروهای امدادی (تغذیه، اسکان و …) و همین طور استانداردهای پروژه اسفیر به امدادگران آموزش داده شد.

وی به ارتباطات و نقش آن در عملیات‌های امدادی اشاره و اذعان کرد: در این دوره، ایجاد ارتباطات موثر هم به عنوان یکی از مواد آموزشی عملی، به امدادگران تیم توانا آموزش داده شد.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: این دوره به مدت ۳ روز(11 لغایت 13 دیماه )  و با حضور 30 تن از نجاتگران جمعیت استان  زنجان برگزار شد.