امروز   جمعه   مورخ   28/تیر/1398   ساعت 03:48
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 21/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 282
کد خبر : 3774
احداث ۶ پایگاه امداد و نجات بین شهری در خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:

۶ پایگاه امداد و نجات بین شهری در خوزستان احداث می شود

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: هلال احمر برنامه های خاصی برای توسعه آموزش های تخصصی به منظور کاهش خطرپذیری جامعه را دارد که از جمله آن احداث ۶ پایگاه امداد و نجات بین راهی است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی ظهر امروز سه شنبه در نشست کارگروه امداد و نجات ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان در سالن جلسات مدیریت بحران استان اظهار کرد: با توجه به دیدگاه و راهبرد جمعیت هلال‌احمر کشور در سال های گذشته در خصوص کاهش میزان خطرپذیری و ضریب آسیب پذیری جامعه برنامه های متنوعی را برگزار کردیم.

وی افزود: کاهش خطرپذیری و افزایش میزان آمادگی اقشار و آحاد مختلف جامعه که در حال حاضر عددی بین ۱۵ تا ۲۰ درصد است، با توجه به تعاملات فرابخشی و بین سازمانی مهمترین برنامه ما است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به عملیات های امدادرسانی توسط امدادگران جمعیت هلال‌احمر استان یاد آور شد: در روزهای گذشته تلاش های خوبی در خصوص امدادرسانی صورت گرفت به طوری که در دو ماه گذشته سه حادثه را مدیریت کردیم.

 

اسکان اضطراری ۷۰۰ نفر در سیلاب اندیکا، ۱۵ نفر رهاسازی شدند

دکتر خدادادی بیان کرد: این حوادث نجات زن باردار در اندیکا، نجات یک فرد از مرگ حتمی در آغاجاری و همچنین رهاسازی و نجات سه سرنشین خودرو در هندیجان بود.

وی با اشاره به عملیات امدادی امدادگران هلال احمر در سیلاب اندیکا ادامه داد: در سیلاب هفته گذشته اندیکا بیش از ۷۰۰ نفر را در مدارس این شهر به صورت اضطراری اسکان دادیم و ۱۵ نفر رهاسازی کردیم و چهار نفر نیز نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: تخصیص جت اسکی و زنده یاب به جمعیت به توسعه زیرساخت های ما کمک کرد.

برنامه های ویژه هلال احمر خوزستان برای توسعه آموزش های تخصصی امدادی و کاهش ضریب خطرپذیری

دکتر خدادادی اضافه کرد: هلال احمر برنامه های خاصی برای توسعه آموزش های تخصصی به منظور کاهش خطرپذیری جامعه را دارد که احداث ۶ پایگاه امداد و نجات بین راهی از جمله این برنامه ها است.

وی گفت: در راستای برنامه های آموزشی و فرابخشی فرمانداران شهرها را آموزش و با توجه به تنگناهای اعتباری و مالی برای کاهش خطرپذیری و تاب آوری می تواند با ترویج آموزش انجام شود.