امروز   چهارشنبه   مورخ   22/مرداد/1399   ساعت 09:08
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 26/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 493
کد خبر : 4069
امدادرسانی به بیش از 3 هزارنفر در بارندگی های کرمان

امدادرسانی به بیش از 3 هزار و 900 نفر توسط نیروهای هلال احمر در بارندگی امروز در کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از امدادرسانی به بیش از 3 هزار و 900 نفر در بارندگی های امروز یکشنبه 25 فروردین ماه جاری در سطح استان توسط نجاتگران و امدادگران این جمعیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در شهرستان های رودبارجنوب، منوجان، ارزوئیه، انار، رفسنجان، ماهان، بردسیر، بافت، شهداد، فاریاب و کهنوج بیان کرد: از صبح امروز یکشنبه 25 فروردین ماه جاری 99 نفر از نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان کرمان در قالب 26 تیم به یاری اهالی گرفتار در سیل و آبگرفتگی در سطح استان شتافتند.

رضا فلاح افزود: نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان با سرکشی و ارزیابی 71 روستا و شهر در شهرستان های مذکور به 3 هزار و 905 نفر در قالب 818 خانوار امدادرسانی کرده اند.

وی با اشاره به توزیع اقلام امدادی و زیستی توسط جمعیت هلال احمراستان به حادثه دیدگان ناشی از باران های شدید خاطرنشان کرد: تا کنون 257 بسته غذایی، یک هزار و 690 کیلوگرم نایلون، 804 بطری آب معدنی،90 تخته پتو، 40 قرص نان و تعدادی چادر و موکت نیز توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه همچنان امدادرسانی و رسیدگی به حادثه دیدگان از سیل در سطح استان توسط نیروهای امدادی هلال احمر ادامه دارد، تصریح کرد: نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان توسط 23 دستگاه آمبولانس و خودروی کمک دار سبک و 5 دستگاه لجن کش به اهالی درگیر سیل کمک کردند.