امروز   یکشنبه   مورخ   28/مهر/1398   ساعت 12:40
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 29/خرداد/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 959
کد خبر : 4212
آغازطرح تابستانه امداد و نجات درخراسان جنوبی

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7276&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:
 
طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی پایان خرداد ماه آغاز می شود
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از آغاز طرح تابستانه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان از 31 خردادماه سال جاری خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، حمزه اسعدزاده، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح تابستانه امداد و نجات بیان کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور از 31 خردادماه سال جاری به مدت 94 روز اجرا می شود.
 
وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح 23 پایگاه ثابت و پنج پایگاه موقت در محورهای مواصلاتی و حادثه خیز استان مستقر می شوند، افزود: در این طرح 140 نجاتگر با 46 خودرو آمبولانس و خودرو نجات به صورت شبانه روزی در آمادگی کامل خواهند بود.
 
اسعد زاده با بیان اینکه تیم امداد و نجات هوایی آماده پوشش امدادی حوادث طبیعی و غیر مترقبه است، گفت: تیم امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر استان با سه نفر کاپیتان و مسئول فنی، دو نفر نجاتگر از22 بهمن ماه سال گذشته آغاز به کار کره است.
 
وی با اشاره به آمار حوادث در تابستان سال گذشته بیان کرد: طی این مدت 284 مورد حادثه در محورهای استان رخ داده به گونه ای روزانه حداقل سه مورد حادثه را شاهد بوده ایم.
 
اسعد زاده با بیان اینکه این حوادث 897 مورد حادثه دیده را به دنبال داشته است، افزود: در این حوادث 232 مورد توسط نیروهای هلال احمر خراسان جنوبی نجات یافته اند.
 
وی از انجام 69 مورد عملیات رهاسازی در تابستان سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: همچنین 50 نفر در حوادث جاده ای اسکان اضطراری داشته ایم.
 
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: برای امدادرسانی به حوادث تابستان سال گذشته 946 نفر نجاتگر در قالب 395 تیم به محل حوادث اعزام شده اند.
 
وی با بیان اینکه همچنین در این حوادث  395 خودروی امدادی به کارگیری شده اند، گفت: بیشترین حوادث با ۷۵ مورد در قاین، ۵۷ مورد در طبس و ۴۷ مورد در نهبندان رخ داده است.
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: از رانندگان خواستاریم با توجه به روزهای گرم تابستان و احتمال خواب آلودگی و خستگی به هشدارها و توصیه های پلیس  و عوامل امدادی توجه ویژه ای داشته باشند تا از بروز هرگونه حادثه جلوگیری شود.