امروز   یکشنبه   مورخ   28/مهر/1398   ساعت 13:15
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 29/خرداد/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 978
کد خبر : 4215
عمليات نفسگیر نجاتگران در ارتفاعات انارک نایین

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7272&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

عمليات نفسگیر و شبانه نجاتگران جمعیت هلال احمر در جستجوی افراد گمشده در ارتفاعات انارک نایین

 

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان نایین از عمليات شبانه و نفس گیر نجاتگران جمعیت هلال احمر در جستجو و نجات دو فردگمشده در ارتفاعات انارک نایین خبر داد .

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ محمد زمانی ضمن اعلام این خبر گفت : به دنبال دريافت گزارشی مبني بر مفقود شدن دو نفر در روز دوشنبه 27 خرداد ماه در ارتفاعات انارک شهرستان نایین بلافاصله دو تيم 3 نفره  امداد و نجات هلال احمر نایين از نجاتگران پایگاه امداد و نجات انارک به حالت آماده باش در آمده و درقالب گروه پيشرو همراه با تجهیزات امدادی به منطقه اعزام شدند و سپس توسط تيم امداد و نجات و كوهنوردي و تیم سگ های زنده یاب (آنست) از پایگاه امدادی هلال احمر انارک ، عمليات جستجو و نجات آغاز شد .

وی تصریح کرد : پس از رسيدن گروه به منطقه و ارزيابي اوليه و تشخيص صعب العبور بودن مسيرکوه و بیابان ، عملیات امداد و نجات جهت یافتن افراد گم شده آغاز گردید .

زمانی در تشریح این عملیات افزود : عملیات با همکاری فرمانداری ، بخشداری مرکزی ، نیروی انتظامی و سایر اعضای مدیریت بحران و با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر و به کارگیری یک دستگاه آمبولانس ، خودرو پیکاپ ، یک دستگاه موتور سیکلت و همچنین تجهیزات کوهستان در ساعت 24 با اعلام مرکز فرماندهی و کنترل عملیات هلال احمر اصفهان و ثبت مختصات جغرافیائی محل حادثه شروع و تا پاسی از صبح  ادامه یافت و دو فرد مذکور پس از چندین ساعت تلاش بی وقفه سالم پیدا شدند .

 

گفتنی است این حادثه در محورانارک به نایین96 کیلومتری ( محدوده جاده فرعی روستای شهراب و منطقه دق سرخ ) به وقوع پیوسته بود .