امروز   چهارشنبه   مورخ   22/مرداد/1399   ساعت 07:53
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 20/آذر/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 864
کد خبر : 4512
حضور ۵ هزار نیروی امدادی هلال‌احمر در طرح امداد و نجات زمستانه

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از حضور پنج هزار و ۱۱۳ (نفر در روز) امدادگر و نجات‌گر عملیاتی در طرح ملی امداد و نجات زمستانه این جمعیت در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۱۳۹۸ در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: این نیروهای عملیاتی با بهره گیری از هزار و ۲۴۶ پایگاه ثابت و موقت جمعیت هلال احمر در سراسر کشور به ارائه خدمات امدادی از جمله کمک به در راه ماندگان و افراد گرفتار در شرایط جوی برف و یخبندان و ارائه کمک های اولیه، اسکان و تغذیه اضطراری به آسیب دیدگان احتمالی انواع حوادث و سوانح ترافیکی و غیر ترافیکی و سوانح غیر مترقبه در شرایط نا پایدار و بحرانی در فصل زمستان خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: امسال شمار نیروهای امدادی، پایگاه ها، تجهیزات و امکانات ارائه خدمات امداد و نجات به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح جاده ای و ترافیکی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در اجرای طرح ملی امداد زمستانه دو هزار و ۸۱۳ خودروی امدادی به همراه ۶۰۲ دستگاه موتور آمبولانس و امدادی و ۲۴ فروند بالگرد حضوری فعال و تاثیر گذار خواهند داشت.

وی افزود: اکنون گردنه های برفگیر و خطرناک در کشور شناسایی شده که چندین پایگاه امداد و نجات در این مناطق برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان و متاثرین ایجاد شده است.

سلیمی تصریح کرد: به منظور انجام سریع و موفق عملیات در مناطق برف گیر و گردنه های کوهستانی امسال خودروهای چند منظوره ویژه ای در گردنه های برفگیر و مسیرهای خطرناک مستقر خواهند شد.

وی سرعت بخشی در امدادرسانی به سوانح ترافیکی و غیرترافیکی و ارتقای ضریب پاسخگویی جمعیت هلال احمر به حوادث و سوانح غیر مترقبه در شرایط جوی ناپایدار و بحرانی در فصل زمستان و ارتقاء سطح آرامش روانی هموطنان و مسافران زمستانی و افزایش ضریب ایمنی جاده ها با حضور محسوس نیروهای عملیاتی هلال احمر در محورهای مواصلاتی در فصل زمستان را از دیگر اهداف اجرا و برگزاری طرح ملی امداد زمستانی جمعیت هلال احمر است.

گفتنی است، طرح ملی امداد و نجات زمستانه سال ۹۸ از امروز(چهارشنبه ۲۰ آذر) به صورت رسمی در سراسر کشور آغاز شد.