امروز   سه شنبه   مورخ   12/فروردين/1399   ساعت 20:42
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 15/دی/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 319
کد خبر : 4576
امدادرسانی به ۲۶ حادثه دیده در خراسان جنوبی

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8033&_part=2&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

امدادرسانی به ۲۶ حادثه دیده در بارش‌های خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در پی اخطاریه هواشناسی مبنی بر رگبار و رعد و برق و برف و کولاک در مناطق مستعد استان از شب گذشته تاکنون شمار حادثه‌ دیدگان متاثر از حوادث جوی به ۲۶ نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرحیم شهریاری افزود: با آغاز شرایط ناپایدار جوی از عصر روز گذشته تاکنون ۶ حادثه در استان به مرکز کنترل و هماهنگی اطلاعات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی مخابره شده است.

وی گفت: از مجموع حوادث متاثر از حوادث جوی چهار مورد مربوط به حوادث جاده‌ای و ۲ مورد حضوری و برف و کولاک بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار اشت: پس از اطلاع مرکز کنترل و هماهنگی اطلاعات ۹ تیم امداد و نجات با حضور ۱۹ امدادگر به محل حوادث اعزام شدند.

وی تصریح کرد: برخورد پراید با تریلی در محور شوسف نهبندان با هفت مصدوم، واژگونی خودروی پارس در محور مسجد حضرت ابوالفضل(ع) و درگیری با برف و کولاک در محور اسدیه از مهمترین موارد امدادرسانی در شبی که گذشت بوده است.

وی از آماده باش ۴۰ تیم امداد و نجات از ابتدای اخطاریه جوی تا روز دوشنبه خبر داد و گفت: در قالب این آماده باش ۱۶۰ نفر فعالیت می‌کنند.

شهریاری با بیان اینکه شب گذشته وقوع زمین لرزه در شهرستان درمیان نیز گزارش شد توضیح داد: بلافاصله سه تیم ارزیاب به محل حادثه اعزام شدند که گزارش خاصی از خسارت گزارش نشده است.

زلزله‌ای به بزرگی ۳.۱ ریشتر ساعت ۲۱.۴۳ دیشب (شنبه) شهر گزیک از توابع شهرستان درمیان خراسان جنوبی را لرزاند.

فعالیت سامانه بارشی از روز شنبه در اغلب نقاط خراسان جنوبی آغاز شد و اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی نسبت به احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داد.