امروز   چهارشنبه   مورخ   18/تیر/1399   ساعت 15:43
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 06/فروردين/1399
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1451
کد خبر : 4802
آماده باش تیم های عملیاتی قم برای سیل و آبگرفتی

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8393&_part=5&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم:
3 تیم عملیاتی هلال احمر قم در مواجهه با سیل و آبگرفتی در حال آماده باش قرار گرفتند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بارش شدید باران در سطح استان قم و برف در ارتفاعات، 3 تیم عملیاتی هلال احمر قم در مواجهه با سیل و آبگرفتی در حال آماده باش قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، هادی سلیمی با ارائه گزارشی از اقدامات و آماده باش تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان قم در سیل و آبگرفتگی در روز 3 فروردین عنوان کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بارش شدید باران در سطح استان قم و برف در ارتفاعات، 3 تیم عملیاتی هلال احمر قم در مواجهه با سیل و آبگرفتی در حال آماده باش قرار گرفتند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: این جمعیت از ساعت 16 نسبت به فراخوان امدادگران و نجاتگران عملیاتی و بارگیری تجهیزات سیل و آبگرفتگی اقدام کردند.

وی با اشاره به فراخوان‌های اعلام شده بیان کرد: فراخوان اول ویژه 40 نجاتگر در قالب 8 تیم سیلاب در شهرستان قم و فراخوان دوم شامل 15 نجاتگر در قالب 3 تیم سیلاب در شهر کهک و فراخوان سوم ویژه 10 نجاتگر در قالب 2 تیم سیلاب در شهر جعفریه است.

سلیمی خاطرنشان کرد: آماده سازی و بارگیری 10 پمپ کف کش غیر از 8 پمپ موجود در پایگاه های جاده ای استان و اعزام 8 خودروی عملیاتی کمک دار و آمبولانس از دیگر اقدامات این جمعیت است.

وی گفت: تا ساعت 21:30 یکشنبه شب، بیشترین میزان بارش و آبگرفتگی منازل مسکونی و معابر در شهر کهک رخ داده است که تیم های عملیاتی در حال تخلیه آبگرفتگی منازل مسکونی می باشند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: با توجه به پیش بینی و احتمال تداوم بارش ها، احتمال گسترش آبگرفتگی در سطح شهر قم و شهر قنوات وجود دارد.

وی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت بروز حوادث در رابطه با آبگرفتگی و جاری شدن سیل، با شماره 112 تماس بگیرند