امروز   یکشنبه   مورخ   28/بهمن/1397   ساعت 11:43
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 22/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1008
کد خبر : 2555
به مناسبت دهه فجر و برای افتتاح طرح های عمرانی به استان های کردستان، خوزستان و مرکزی سفر کرد.

گزارشی از سفر دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور به 3 استان کشور در دهه فجر

 دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور به مناسبت دهه فجر و برای افتتاح طرح های عمرانی به استان های کردستان، خوزستان و مرکزی سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ همزمان با سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر در سه استان کردستان، خوزستان و مرکزی طرح های عمرانی هلال احمر افتتاح شد.

*پایگاه امداد هوایی، مجتمع لجستیک و انبار امدادی هلال احمر کردستان به بهره برداری رسید

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران اسلامی، پایگاه امداد هوایی و مجتمع لجستیک و انبار امدادی هلال احمر در کردستان افتتاح شد، در این سفر، پروژه آشیانه و پد و باند بالگرد امداد و نجات کردستان در فرودگاه سنندج به بهره برداری رسید.

با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر در کردستان، پایگاه امداد هوایی و مجتمع لجستیک و انبار امدادی هلال احمر این استان به بهره برداری رسید. مهندس محمود محمدی نسب در مراسم افتتاح پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان کردستان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، اظهارداشت: هرچقدر بتوانیم زیر ساخت های امدادی را بیشتر تقویت کنیم در زمان بروز حوادث و سوانح آسیب کمتری به مردم وارد می شود.

محمدی نسب افتتاح پایگاه امدادهوایی در استان کردستان را کاری بزرگ بیان کرد و افزود: ساخت این پایگاه نیازمند فعالیت تیم فنی و تخصصی بود که جا دارد از زحمات تمامی افراد در ساخت این پایگاه تقدیر و تشکر کرد.

همچنین با حضور دبیرکل جمعیت، مجتمع لجستیک به متراژ ۱۲ هزار متر مربع (شامل ۴۰۰ متر مربع محدوده اداری و ۴ سوله و انبار امدادی) با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این سفر محمود محمدی‌نسب، کلینیک کار درمانی و شنوایی‌سنجی هلال‌احمر استان کردستان را در محل ساختمان اداری_ امدادی استان در سنندج را افتتاح کرد. و نهایت با حضور در پایگاه امداد و نجات جاده ای گردنه صلوات آباد واقع در محور سنندج _ دهگلان با امدادگران این پایگاه دیدار کرد.

*مجتمع امدادی اداری جمعیت هلال احمر استان مرکزی بهره برداری شد

در سفر دبیرکل جمعیت هلال احمر به استان مرکزی مجتمع امدادی_اداری استان مرکزی با حضور آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، سید علی آقا زاده استاندار مرکزی، افتتاح شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور در این آیین گفت: حضور مردم در کمک به زلزله زدگان غرب کشور ارزشمند بود به طوری که نیروهای امدادی در ارایه خدمات از مردم عقب ماندند و نیاز است که این سرمایه روز به روز تقویت شود.

محمود محمدی نسب افزود: حجم کمک های مردمی و اقلامی که به منطقه ارسال شد نشان دهنده همکاری و مشارکت آحاد مردم به هموطنان بود. در کمک رسانی به زلزله زدگان غرب کشور حماسه ای خلق شد که مردم نقش آفرین اصلی آن بودند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: همه اقوام ایرانی در کنار هم به مردم آسیب دیده کرمانشاه کمک کردند در حالی که برخی توان مالی مناسبی نداشتند.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به یمن همکاری گروه های داوطلب موفقیت های مختلف را کسب کرده است. اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در منابع انسانی غنی است اما در تامین لوازم و تجهیزات تخصصی نیازبه توسعه و حمایت دارد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: استان مرکزی به دلیل قرارگرفتن در مسیر گسل تلخاب و همچنین واقع شدن در محل عبور 17 استان با تردد های سنگین ،نیازمند تقویت امکانات امدادی است.

مجتمع امدادی اداری جمعیت هلال احمر استان مرکزی با صرف 10 میلیارد ریال اعتبار در زمینی به وسعت هفت هزار و 100 متر مربع با 2 و هزار و 400 مترمربع زیربنا ساخته شده است که ظرفیت 22 قلم کالای امدادی را دارد.

*دبيركل جمعيت هلال احمر كشور از بيت حضرت امام (ره) بازديد كرد

محمود محمدی نسب دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور در حاشیه سفر خود به استان مرکزی با حضور در شهرستان خمین ضمن بازدید از بیت قدیمی حضرت امام خمینی (ره) با آرمان های آن امام راحل و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) تجدید بیعت کرد.

*دبیر کل جمعیت هلال‌احمر کشور برای افتتاح دو طرح جمعیت هلال‌احمر استان به خوزستان سفر کرد

مهندس محمود محمدی نسب پس از ورود به اهواز در گام اول از زمین ۲۷ هکتاری و پس از آن از آزمایشگاه کنترل کیفی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی جمعیت هلال‌احمر اهواز بازدید کرد.

وی سپس به آغاجاری رفت و پس از دیدار با نجاتگران پایگاه امداد و نجات رامشیر طرح های ساختمان های اداری و سالن چند منظوره جمعیت هلال شهرستان آغاجاری را افتتاح کرد و بعد از آن به دیدار خانواده شهید محمد هادی نژاد رفت.

 دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور پس از این برنامه با سفر به آبادان ابتدا با نجاتگران پایگاه امداد و نجات امام صادق (ع) سربندر دیدار و پس از آن مرکز جراحی محدود مادر جمعیت هلال احمر آبادان را افتتاح کرد.

سفر به خرمشهر و بازدید از استخر و زمین ۴۰ هکتاری جمعیت هلال احمر خرمشهر آخرین بخش سفر نامه دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور به استان خوزستان بود.

*به دنبال افزایش اعتبارات جمعیت هلال احمر هستیم،‌ افتتاح چند طرح عمرانی در خوزستان به مناسبت دهه فجر

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: تلاش می کنیم سطح بودجه و اعتبارات جمعیت هلال احمر را از طریق رایزنی با دولت و مجلس افزایش دهیم که در افزایش بودجه استان ها از جمله خوزستان موثر است.

 محمود محمدی نسب در سفر به اهواز اظهار کرد: با توجه به حادثه خیز بودن استان ها تلاش می کنیم امکانات و اعتبارات را متناسب با آنها تنظیم کنیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه در بعضی اتفاقات به طور مستقیم می کنیم و در برخی اتفاقات ورود ما به شکل مستقیم نیست، گفت: در بحث ریزگردها ورود ما به طور مستقیم نیست و جمعیت هلال احمر تنها یک عضو از اعضای ستاد مدیریت بحران کشور است که کارگروه امداد و نجات و کارگروه آموزش عمومی مسئولیت های مستقیم داریم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: در بحث راهیان نور و مسافران نوروزی هم در کشور و به ویژه در استان هایی که در این ایام بیشترین حجم مسافران نوروزی و کاروان های راهیان نور را پذیرایی می کنند پوشش امدادی جاده ای و اسکان مسافران برنامه ریزی شده است.

محمدی نسب ادامه داد: علاوه بر این در حوزه های فرهنگی برنامه هایی برای مسافران نوروزی و کاروان های راهیان نور از تشکیل استراحت گاه تا آگاه سازی مردم از خطرات تصادفات جاده ای داریم.

*ظرفیت های اشتغالزایی خوبی در مجموعه های پزشکی هلال احمر وجود دارد

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: یکی از مزایای آزمایشگاه کنترل کیفی تجهیزات پزشکی هلال احمر اشتغالزایی با استفاده از ظرفیت های داخلی هلال احمر است.

محمود محمدی نسب در بازدید از آزمایشگاه کنترل کیفی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: در قالب سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در این گونه کارها ورود داشتیم و این بخش شبیه به ماجراست.

وی افزود: نفس ماجرا اتفاق خوبی است و یکی از مزایای آن استفاده از ظرفیت هایی است که در جمعیت هلال‌احمر وجود دارد. و مزیت دیگر این مجموعه آن است که داوطلبان ما این مجموعه را اداره می کنند و این برای ما مهم است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: تلاش می کنیم تا از بودجه و اعتباراتی که به ما اختصاص داده می شود سهمی را به این مجموعه در قالب بودجه جمعیت هلال‌احمر خوزستان اختصاص دهیم.

محمدی نسب گفت: یکی از مزایای آزمایشگاه کنترل کیفی تجهیزات پزشکی هلال احمر اشتغالزایی با استفاده از ظرفیت های داخلی هلال احمر است. مرکز کالیبراسیون تجهیزات پزشکی که توسط جمعیت هلال احمر خوزستان راه‌اندازی شده در سطح استان منحصر به فرد است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور یادآور شد: افتتاح این مرکز علاوه بر اینکه کمک می‌کند دستگاه‌های تجهیزات پزشکی در وضعیت مناسبی کار کنند به تامین بخشی از هزینه‌های جمعیت هلال احمر نیز کمک می‌کند.

*افتتاح ساختمان اداری و سالن چندمنظوره هلال احمر آغاجاری

 محمود محمدی نسب در آیین گشایش ساختمان اداری جمعیت هلال احمر آغاجاری اظهار کرد: فاصله ما با استانداردها و وضعیت مطلوب در بسیاری از استان ها مخصوصا در زمینه تجهیزات و امکانات زیاد و البته با تلاش و جدیت و پیگیری قابل جبران است.

خوزستان به لحاظ حوادث جاده ای و تصادفات و وجود بلایای طبیعی استان حادثه خیزی است که باید با کمک سازمان های دیگر این حوادث را مدیریت کرد و تبعات و پیامدهای منفی آنها را کاهش داد.

وی افزود: شاهد وجود نظم خوبی در پایگاه های هلال احمر خوزستان بودیم و عوامل امداد و نجات به خوبی پای کار هستند و به لحاظ تهیه و تدارک امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای پایگاه به فکر آن بوده اند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور گفت: ساختمان قدیمی هلال احمر آغاجاری در سال ۱۳۳۶ ساخته شده و فرسوده بودو ساختمان جدید در سال ۱۳۹۲ با تخریب ساختمان قدیمی ساخته شد.

محمدی نسب تصریح کرد: به افزایش کمی پایگاه های امداد و نجات جاده ای نیاز داریم، چون به لحاظ تعداد پایگاه های امداد و نجات جاده ای فاصله زیادی با استانداردها داریم و طبق استاندارد باید به فاصله هر ۳۵ کیلومتر یک پایگاه امداد و نجات جاده ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حوزه های مختلف از جمله ساختمان های اداری، انبارها، پد و آشیانه های بالگرد، و مراکز فرهنگی و ورزشی بیش از ۲ هزار طرح داریم که برخی از آنها در دهه فجر امسال افتتاح شد و برخی طرح های دیگر سال آینده در هفته هلال احمر به بهره‌برداری می‌رسد.

 *تجدید میثاق دبیرکل جمعیت هلال احمر با شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی در گلزار شهدای آبادان

دبیرکل جمعیت هلال احمر همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر در مراسم غبارروبی شهدای آبادان از سوی اعضای هلال احمر این شهر شرکت کرده و با آرمانهای شهدا و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرد.

مهندس محمود محمدی نسب با حضور در مزار شهدای آبادان و نثار گل، حضور خود را در این ایام و بر مزار شهدای خوزستان سعادت بزرگی خواند و گفت: مردم خوزستان در 8 سال دفاع مقدس متحمل رنج و زحمت بسیاری شدند و حاصل همه ایستادگی و مقاومت آنها شهدایی است که این شهر را گلگون کرده اند.

وی با اشاره به ضرورت پاسداری از دستاوردهای شهدا و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنها، تصریح کرد: همه در قبال شهدا مسئول هستیم و امیدواریم بتوانیم به مسئولیت هایمان به نحو احسن عمل کنیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر بیان کرد: آبادان، خرمشهر و به طور کلی استان خوزستان در طول هشت سال دفاع مقدس به ویژه در روزهای آغازین جنگ دچار رنج و مشقات بسیار زیادی شدند و شهدای زیادی به کشور تقدیم کردند.

*دیدار و دلجویی دبیرکل جمعیت هلال احمر از خانواده شهید هادی نژاد امدادگر داوطلب هلال احمر

دبیرکل جمعیت هلال احمر در جریان افتتاح پروژه های هلال احمر در استان خوزستان با خانواده شهید هادی نژاد، امدادگر داوطلب هلال احمر دیدار کرده و از آنها دلجویی کرد.

مهندس محمود محمدی نسب در دیدار با والدین امدادگر شهید محمد هادی نژاد از اعضای داوطلب و امدادگر فعال هلال احمر ضمن آرزوی صبر و سلامتی برای خانواده این شهید، گفت: همه ما امنیت، آرامش، آبرو و در مجموع مملکت خود را مدیون شهدا هستیم.

وی افزود: غم از دست دادن فرزند برای والدین بسیار سنگین است و از خداوند طلب صبر و اجر اخروی برای خانواده شهید هادی نژاد داریم.

«مرکز جراحی محدود مادر» پایگاهی برای رفع آلام مردم

دبیرکل جمعیت هلال احمر با افتتاح «مرکز جراحی محدود مادر» هلال احمر آبادان بر ضرورت جلب کمک های خیرین و سرمایه گذاران در جهت افزایش خدمت رسانی به مردم و کاهش آلام بشری تاکید کرد.

محمود محمدی نسب در مراسم افتتاحیه «مرکز جراحی محدود مادر» هلال احمر آبادان، تاکید کرد: این مرکز پایگاهی برای ارائه خدمات درمانی مطلوب به مردم متدین و انقلابی آبادان است که همسو با هدف اصلی هلال احمر که کاهش آلام بشری است، به هموطنان ارائه خواهد کرد.

محمدی نسب با بیان اینکه هلال احمر به‌دنبال ارائه خدمات به مردم و تسکین و کاهش آلام بشری است، تصریح کرد: هلال احمر همسو با ارائه خدمات مطلوب به مردم از خیرین و سرمایه گذاران حمایت خواهد کرد.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر در مدت زمان محدود ارائه خدمات درمانی این مرکز به مردم منطقه؛ مسئولان و مردم رضایت کاملی از خدمات داشتند.

وی با بیان اینکه بیشتر به دنبال خدمت به مردم و کاهش آلام بشری هستیم، گفت: چون نهادی نیستیم که درآمدزایی اولویت نخست ما باشد سعی می کنیم تا حتما دغدغه سرمایه گذار مرکز جراحی محدود را در خصوص افزایش مدت زمان قرارداد برطرف کنیم.