امروز   یکشنبه   مورخ   28/بهمن/1397   ساعت 11:26
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 24/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 959
کد خبر : 2566
حضور پررنگ امدادگران و نجاتگران در خدمت‌رسانی به متاثران از برف و کولاک اخیر در کشور
 
دکتر پیوندی در جلسه شورای عالی هلال احمر اعنوان کرد:

حضور پررنگ امدادگران و نجاتگران در خدمت‌رسانی به متاثران از برف و کولاک اخیر در کشور/ افتتاح 22 پروژه مهم و تاثیرگذار در دهه فجر

 رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این نهاد مردمی در امدادرساني به درراه ماندگان در برف و کولاک اخیر حضور بسیار پررنگی داشته است، گفت: حضور به موقع و پر توان امدادگران و نجاتگران در 22 استان متاثر از برف و کولاک موجب شد تا امدادرسانی بسیار خوبی را به درراه ماندگان شاهد باشیم.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دكتر علي‌اصغر پيوندي در جلسه شوراي عالي هلال‌احمر ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، به افتتاح پروژه‌هاي متعدد در سفرهای اخير به ١٢ استان كشور اشاره و اظهار کرد: در سفرهایی که به همراه دیگر مسئولان جمعیت در دهه مبارک فجر به 12 استان کشور داشتیم، 22 پروژه مهم و اثرگذار شامل انبار امدادی، پایگاه امداد و نجات، ساختمان اداری و... به‌خصوص  در شهرهای کوچکی که سابقه زلزله، سیل و دیگر حوادت را داشتند، افتتاح شد.
وی با اشاره به اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام هلال‌احمر افزود: هلال احمر در کل کشور پروژه‌های عمرانی نیمه تمام بسیاری دارد که اتمام این پروژه ها حدود 500 میلیارد تومان هزینه دربر خواهد داشت.

توزیع 51 هزار سبد غذایی میان زلزله‌زدگان کرمانشاه
مرتضي سليمي، رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر نیز در این جلسه با اشاره به امدادرسانی به درراه ماندگان در برف و کولاک اخیر در 22 استان کشور، گفت: بر این اساس 249 محور، شهر و روستا از سوی هلال‌احمر تحت پوشش ارائه خدمات امدادی قرار گرفت و به 65 هزار 798 نفر امدادرسانی شد. همچنین 24 هزار و 36 نفر از خدمات اسکان اضطراری و 262 نفر از خدمات سرپایی بهره برده و 72 نفر هم به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی با بیان اینکه دومین محموله سبد غذایی هم به دست زلزله زدگان کرمانشاه رسید، گفت: بالغ بر 51 هزار سبد غذایی با استفاده از پتانسیل استانی میان زلزله زدگان کرمانشاه توزیع شد. همچنین با توجه به پس لرزه های اخیر در کوهبنان استان کرمان، علاوه بر والورهایی که قبلا توزیع شده بود، هیترهای برقی هم برای تامین گرمایش چادرها میان زلزله زدگان کوهبنان توزیع شده است.