امروز   دوشنبه   مورخ   20/مرداد/1399   ساعت 03:51
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 18/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1445
کد خبر : 2192
تلاش نجاتگران هلال احمر کردستان در برف و کولاک

تلاش نجاتگران هلال احمر کردستان در برف  و کولاک

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان : نجاتگران جمعیت هلال احمر  در دو روز گذشته کار امدادرسانی به هشت  برف و کولاک و جاده ای را  انجام دادند.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛دکتر حسن خدابنده لو  گفت: با عبور موج بارشی از استان و برف و کولاک حاصله  10 تیم  و 30 نیروی عملیاتی از نجاتگران جمعیت هلال احمر کار امدادرسانی به افراد گیر افتاده در برف و کولاک و در راه مانده را انجام دادند.

وی افزود: از مهم ترین عملیات ها انجام شده امدادرسانی به  150 مورد حادثه دیده در برف و کولاک بود که به علت  بارندگی در جاده ها و گردنه های برف گیر استان نیاز به راها سازی و امدادرسانی داشتند.

خدابنده لو افزود: تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان کردستان در 48 ساعت گذشته با اعزام 8 دستگاه آمبولانس کار امدادرسانی به 7 مورد حادثه جاده ای را هم به انجام رسانده که از این حوادث 5 نفر به صورت سرپایی مداوا و 4 نفر توسط نیرو های امدادی هلال احمر به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه موج بارش ها هنوز در استان ادامه دارد تمامی پایگاه و شعب جمعیت هلال احمر در آمادگی کامل به سر برده و سامانه ندای امداد 112 جمعیت هلال احمر به صورت 24 ساعته  آماده دریافت گزارش حوادث احتمالی می باشد.