امروز   دوشنبه   مورخ   20/مرداد/1399   ساعت 03:38
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 19/مهر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 853
کد خبر : 3401
حوادث جاده ای صدرنشین مأموریت های امدادی کردستان

 حوادث جاده ای صدرنشین مأموریت های امدادی هلال احمر کردستان

 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: در شش ماهه اول سال جاری  امدادرسانی در حوادث  جاده ای  در صدر مأموریت های نیرو های امدادی جمعیت هلال احمر استان کردستان بوده است.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛محمد باقر محمدی در جلسه کارگروه امداد و نجات شهرستان دهگلان گفت:استان کردستان با داشتن جاده های کوهستانی و گردنه های صعب العبور و برف گیر بیشترین آمار حوادث جاده ای در بین حوادث مختلف را به خود اختصاص داده که در شش ماهه اول امسال بیشترین مأموریت نیرو های هلال احمر مربوط به امدادرسانی در حوادث جاده ای بوده است.
وی افزود:استان کردستان دارای تنوع حوادث بسیاری است و قرار گرفتن بر روی گسل های زلزله و با بارش هایی که وجود دارد همواره در معرض سیل و آب گرفتگی و برف و کولاک  است و در تلاش هستیم با برنامه ریزی های که در درستور کار داریم برای مقابله با این حوادث آمادگی های لازم را داشته باشیم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان اظهار داشت: کارگروه های چهارده گانه مدیریت بحران و کمیته امداد و نجات از اهیمت ویژه در بحران ها برخوردارد است اما در بسیاری از ارگان ها پرداختن به این مهم به درستی انجام نمی شود و این یک ضعف بزرگ در مدیریت بحران است.
وی خاطرنشان ساخت: هماهنگی دستگاه های دخیل در بحران اگر به درستی انجام نشود در حوادث و بلایا با مشکل جدی روبه رو خواهیم بود و قطعا نمی توانیم امدارسانی خوبی را به انجام برسانیم.
محمدی در پایان اضافه کرد:دستگاه های عضو کارگروه امداد و نجات باید بتوانند به صورت خوداتکا در بحران ها حضور داشته باشند تا بتوانند در صورت لزوم به تنهایی امدارسانی درستی را به انجام برسانند.