امروز   دوشنبه   مورخ   20/مرداد/1399   ساعت 04:29
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 19/مهر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 938
کد خبر : 3402
تشکیل تیم های امداد و نجات روستایی کردستان
 تیم های امداد و نجات روستایی هلال احمر کردستان تشکیل می شود
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با اعلام این خبر گفت:در آینده ای نزدیک تیم های امداد و نجات روستایی جمعیت هلال احمر در روستاهای استان تشکیل می شود.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛ محمد باقر محمدی در جمع دهیاران شرکت کننده در جلسه کارگروه امداد و نجات شهرستان دهگلان  گفت: ما باید زمان رسیدن نیرو های امدادی به صحنه های حادثه را کاهش دهیم و تشکیل تیم های امداد و نجات روستایی گام نخست در کاهش زمان رسیدن نیرو های امدادی در صحنه های حادثه است.
وی با اشاره به افزایش پایگاه های امداد و نجات بین شهری هلال احمر در سطح استان افزود: هدف اصلی ما امدادرسانی به موقع در حوادث است و با تشکیل این تیم‌ها به راحتی می‌توانیم در زمان وقوع حوادث در مناطق روستایی نیروها را ساماندهی کرده و به محل اعزام کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان  تصریح کرد: با تشکیل تیم امداد و نجات روستایی ما سعی خواهیم کرد در طول سال و مناسبت‌های مختلف همچون مانور های امدادی به امر آموزش آنها در بخش امداد و نجات و  کمک‌های اولیه، آمادگی آنان در اعزام به حوادث احتمالی را در سطح مناسبی قرار دهیم و حضور نیرو های بومی همان محل در پوشش سریع حوادث از اهیمت بالایی قرار دارد.
محمدی اظهار داشت: ما از طریق بخشداری‌ها و دهیاری ها با برگزاری آموزش‌ها و کارگاه‌های مهارت‌آموزی این امدادگران سعی خواهیم کرد تا هر چه سریع‌تر امر توانمندی نیروها به انجام برسد و در کمترین زمان ممکن نیرو های آموزش دیده در حوادث و بحران ها حضور داشته باشند.