امروز   دوشنبه   مورخ   20/مرداد/1399   ساعت 03:42
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/تیر/1399
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 367
کد خبر : 4998
نجات ۳۷ مصدوم سوانح ترافیکی با استفاده از تکنیک‌های فنی

 

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از انجام ۳۱ مورد (عملیات نجات فنی) و رهاسازی ٣٧ مصدوم سوانح ترافیکی از میان خودروهای آسیب دیده از تصادفات جاده‌ای طی ۷۲ ساعت گذشته در کشور خبر داد.

محمدباقر محمدیدر گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با ارائه آخرین گزارش عملیات امداد و نجات طی ۷۲ ساعت گذشته افزود: این خدمات امدادی توسط امدادگران و نجاتگرانی که متخصص نجات فنی هستند و در شرایط بسیار دشوار و خطرناک انواع حوادث رانندگی و ترافیکی با بکارگیری ابزار برش و اتصال شامل ست‌های هیدرولیک و پنوماتیک نجات، ست‌های بادی و اره چند کاره برش بتن، آهن و کائوچو وارد عمل می شوند، صورت گرفته است.

وی ادامه داد: این گروه های عملیاتی که تحت آموزش های ویژه ای قرار گرفته با استفاده از ست شیشه بُر دستی به همراه سمبه شیشه شکن، ست ثبیت خودرو، محافظ ایربگ متوسط و کوچک، کیف امداد و کمک های اولیه، کپسول اطفای حریق، موتور پمپ، نردبان آلومینیومی، آتل وکیوم، کلار گردنی، برانکارد اسکوپ، جعبه ابزار فلزی، برانکارد تاشو، کلاه، دستکش و عینک ایمنی، کیسه حمل جسد، موتور برق، کابل شارژ باطری، مخروط احتیاط، نوار هشداردهنده و مثلث خطر و زمانی که امکان نجات ایمن به صورت معمول در حوادث وجود نداشته باشد، عملیات نجات را در هر شرایط خاصی نظیر محیط های بسته، خودروهای واژگون شده، ارتفاعات بسیار ‌بلند، نجات کوهستان و نظایر آن انجام می دهند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: اعضای این گروه های تخصصی در استفاده از تمام تکنیک های استفاده از ست های هیدرولیک و پنوماتیک نجات، حرکت و مدیریت انواع تجهیزات رها سازی تا پیچیده ترین سطوح موجود، مهارت کافی دارند.

محمدی توضیح داد: در ۷۲ ساعت گذشته و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در سراسر کشور ۲۸۶ مورد ماموریت امداد و نجات برای نجات جان هموطنان آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.

وی ادامه داد: با اعزام گروه های واکنش سریع امدادی هلال احمر به محل وقوع حوادث یاد شده امدادگران و نجاتگران هلال احمر توانستند جان ۱۷۸ مصدوم را  نجات دهند.  

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: با تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده ۱۲۹ نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۹۴ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

محمدی افزود: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۳۱ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات به ۳۷ مصدوم از سرنشینان گرفتار و آسیب دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.