امروز   پنج شنبه   مورخ   08/خرداد/1399   ساعت 03:19
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : مازندران
تاریخ انتشار : 16/خرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1119
کد خبر : 1428
استقرار نجاتگران و ناجیان غریق در 365 نقطه پرخطر ساحل

دکتراکبری،مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران خبرداد ؛

استقراریکهزار نجاتگرو ناجی غریق در 365 نقطه پرخطر ساحل مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از استقرار بیش از یکهزار نجاتگر و ناجی غریق در 365نقطه پرخطر ساحل استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران دکتر مجتبی اکبری در جلسه شورای اداری این جمعیت افزود؛یکی از بزرگترین و گسترده ترین عملیات امداد و نجات در کشور، اجرای طرح امدادونجات ساحلی در ایام تابستان است که با مدیریت جمعیت هلال احمر استان در قالب کمیته کاهش غریق و تلفات انسانی در 400 کیلومتر نوار ساحلی مازندران اجرا می شود.

وی افزود؛جمعیت هلال احمر استان امسال نیز همانند سال گذشته با تمام توان عملیاتی و امدادی در اجرای این طرح  حضوری فعال و محوری دارد.

وی با تاکید بر پایش روزانه فرآیند اجرایی این طرح، کاهش حداکثری خسارات و تلفات ناشی از غرق شدن هموطنان در دریا را هدف نهایی طرح مزبور دانست و تصریح کرد؛ آرزوی قلبی ما به صفر رساندن شمار غریق در ساحل مازندران است.

دکتر اکبری با تاکید برضرورت مدیریت موثر در ایام پیک مسافر و گردشگر در مناطق ساحلی گفت؛ جمعیت هلال احمر هیچ مسئولیتی در نقاط اجرای طرحهای سالم سازی ندارد زیرا این طرح ها به بخش خصوصی واگذار شده و مجریان اینگونه طرحها ملزم به ارائه خدمات مختلف و موردنیاز به مسافرین هستند که خدمات امدادونجات نیز باید در قالب همین خدمات مورد نیاز و با احتساب هزینه آن لحاظ شود.

وی در ادامه دستاوردهای اجرای طرح امدادونجات ساحلی در تابستان سال گذشته را مطلوب توصیف کرد و بر هماهنگی بیشتر دستگاههای اجرایی حاضر در کمیته کاهش غریق و تلفات انسانی تاکید کرد.