امروز   یکشنبه   مورخ   06/مهر/1399   ساعت 19:18
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : مازندران
تاریخ انتشار : 10/تیر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1044
کد خبر : 1498
فرصت دوباره زندگی به هزار غریق نجات یافته در ساحل مازندران

دکتراکبری، مدیرعامل هلال احمر مازندران خبرداد؛

فرصت دوباره زندگی به هزار غریق نجات یافته در ساحل مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از نجات 1049 غریق در ساحل مازندران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران «دکتر مجتبی اکبری » با اعلام استقرار بیش از یکهزار نجاتگر و ناجی غریق در 367 نقطه پرخطر ساحل استان تصریح کرد؛ تیم‌های امداد و نجات ساحلی جمعیت هلال احمر مازندران از آغاز طرح کاهش غریق در سوم خرداد 96 تا روز نهم تیرماه موفق شدند 1049 غریق را از امواج مرگبار خزر نجات دهند.

وی افزود؛ در همین مدت 1667 نفر نیز با مراجعه به پایگاهها و پست‌های امداد و نجات ساحلی هلال احمر مازندران از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران را مهمترین برنامه عملیاتی هلال احمر استان در تابستان 96 برشمرد و گفت: با توجه به گستردگی منطقه عملیاتی در سواحل مازندران و پوشش ۳67 نقطه حادثه‌خیز در طول 400 کیلومتر ساحل استان ،تیم‌های نجات غریق و امداد ثابت و سیار موتوری برای امداد و نجات و هشدار و پیشگری در نقاط پرخطر ساحل مازندران مستقر شده‌اند که این عملیات در حقیقت یکی از بزرگترین و مهمترین عملیاتهای امدادی در سطح کشور است که با مدیریت جمعیت هلال‌احمر استان، برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است.

دکتر اکبری گفت: به منظور اجرای عملیات کاهش غریق در سواحل استان که از اوائل خرداد ماه سال جاری اجرایی شده است بیش از یکهزار نفر نجاتگر و ناجی غریق با بکارگیری انواع تجهیزات پیشرفته اعم از آمبولانس، موتورسیکلت، قایق نجات، جت اسکی، خودروهای نجات و خودروی پشتیبانی مشارکت فعال دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه فرصت دوباره زندگی به نجات یافتگان حوادث و سوانح مختلف به ویژه مغروقین در ساحل مازندران، محور تمامی اقدامات جمعیت هلال احمر در اجرای طرح امداد و نجات ساحلی است افزود: در حال حاضر تمامی توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان مازندران بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شده است.

دکتر اکبری با اشاره به تعطیلات تابستان و ورود شمار کثیری از مسافرین به استان و نوار ساحلی خاطرنشان کرد: درخواست موکد ما از همه هموطنان این است که برای حفظ جان خود به توصیه‌های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق پر خطر خودداری نمایند.