امروز   پنج شنبه   مورخ   08/خرداد/1399   ساعت 03:39
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : مازندران
تاریخ انتشار : 21/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1065
کد خبر : 1637
تلاش مستمر هلال احمر برای کاهش غریق در ساحل مازندران

دکتر اکبری، مدیرعامل هلال احمر مازندران خبرداد ؛

تلاش مستمر جمعیت هلال احمر برای کاهش غریق در ساحل مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از تمرکزبرنامه ریزی و تلاش مستمر جمعیت هلال احمر برای کاهش غریق در ساحل مازندران خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران «دکتر مجتبی اکبری » عملیات اجرایی طرح امدادونجات ساحلی در ایام تابستان با مدیریت جمعیت هلال احمر استان در قالب کمیته کاهش غریق و تلفات انسانی در 400 کیلومتر نوار ساحلی مازندران در دست اجرا می باشد که تا کنون دستاوردهای مهمی در کاهش غریق داشته است.

وی با اشاره به اظهارات دکتر فلاح جلودار، استاندار مازندران مبنی بر کاهش 73درصدی غریق در ساحل مازندران نسبت به مدت مشابه سال قبل تصریح کرد؛ این کاهش محسوس اگر چه بسیار قابل توجه و امید بخش است اما امیدواریم در فرایند اجرای طرح‌ها به گونه‌ای حرکت کنیم که تعداد کشته‌شدگان دریا را به حداقل ممکن رسانده و دیگر شاهد مرگ و غرق شدن افراد در دریا نباشیم.

دکتر اکبری افزود؛جمعیت هلال احمر استان امسال نیز همانند سال گذشته با تمام توان عملیاتی و امدادی در اجرای این طرح حضوری فعال و محوری دارد که نقش موثر ناجیان غریق و نجاتگران جمعیت هلال احمر در این عملیات سنگین غیرقابل انکار است.

دکتر اکبری  با اشاره به استقرار بیش از یکهزار نجاتگر و ناجی غریق در 375نقطه پرخطر ساحل استان تصریح کرد؛تیمهای امداد و نجات ساحلی جمعیت هلال احمر مازندران از آغاز طرح کاهش غریق در سوم خرداد 96 تا کنون موفق شدند 2303 غریق را از امواج مرگبار خزر نجات دهند.وی افزود؛ در همین مدت نجاتگران هلال احمر 130مصدوم حوادث دریایی را به مراکز درمانی انتقال دادند و 4086 نفر نیز با مراجعه به پایگاهها و پست های امدادونجات ساحلی هلال احمر مازندران از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

وی همچنین به همه مسافرین و گردشگران ساحلی توصیه کرد هشدارهای نجاتگران هلال احمر و ناجیان غریق مستقر در ساحل را جدی بگیرند و از شنا در نقاط پرخطر اجتناب نمایند.