امروز   پنج شنبه   مورخ   08/خرداد/1399   ساعت 01:45
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : مازندران
تاریخ انتشار : 16/مرداد/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 2778
کد خبر : 306
نجات437 غریق از امواج مرگبار خزر در ساحل مازندران

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت؛ در 15 روز نخست مرداد ماه سال جاری نجاتگران و ناجیان غریق موفق شدند با اجرای 637 عملیات امدادونجات ساحلی ، 437 غریق را در ساحل مازندران نجات دهند.


 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران« دکتر مجتبی اکبری» گفت؛ با تلاش نجاتگران و ناجیان غریق مستقر در ساحل استان ،437 نفر از امواج مرگبار خزر نجات یافتند. وی با اشاره به اینکه اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران ، مهمترین برنامه عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در تابستان سال جاری افزود: ارائه خدمات امدادی موردنیاز سرپایی به 1452 نفر از مراجعین به پایگاهها و پستهای ساحلی و انتقال 14 مصدوم و غریق به مراکز درمانی از دیگر خدمات ارائه شده هلال احمر استان در 15روز گذشته  بوده است .

دکتر اکبری گفت: در همین مدت بیش از  یکهزار نفر نجاتگر و امدادگر و ناجی غریق  بصورت روزانه با بکارگیری9دستگاه آمبولانس،54دستگاه موتورسیکلت،5 فروند روز قایق نجات،10 فروند روز جت اسکی، یک دستگاه خودروی نجات آرگو مشارکت داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه از مجموع 437 نفر نجات یافته در15 روز نخست مردادماه ،19 نفر مربوط به ساحل رامسر،9 نفر در ساحل تنکابن،11 نفر در ساحل عباس آباد،82 نفر در ساحل چالوس،29 نفر در ساحل نوشهر، 40نفر در ساحل نور، 91 نفر در ساحل محمود آباد، 17 نفر مربوط به ساحل سرخ رود، 20 نفر در ساحل فریدونکنار، 100 نفر مربوط به ساحل بابلسر، 2 نفر در ساحل بهنمیر، یک نفر در ساحل جویبار، 7 نفر در ساحل شهرستان ساری ، یک نفر در ساحل شهرستان میاندرود و 8 نفر مربوط به ساحل شهرستان بهشهر بوده است گفت؛ تمامی توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان مازندران بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شده است.

دکتر اکبری تصریح کرد؛ امسال با تدابیر اتخاذ شده از سوی استانداری مازندران 351 نقطه حادثه خیز که در سالهای گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته شناسایی شده و امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق در این مناطق مستقر شدند تا مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار شوند که آثار زیانبار روانی ،اجتماعی و اقتصادی آن کاملا مشهود است  .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه همه این 351 نقطه در خارج از مناطق اجرای طرح های  دریا قرار دارند تصریح کرد: در مناطق اجرای طرح ها نیز برابر قانون مدیریت طرح ملزم به رعایت استانداردهای ایمنی و خدمات رفاهی و امدادی است که به موجب هماهنگی های انجام شده عوامل امدادی جمعیت هلال احمر و ناجیان غریق در آن مناطق نیز حضور دارند.

دکتر اکبری افزود: درخواست ما از همه هموطنان این است که برای حفظ جان خود به توصیه های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق حادثه خیز خودداری نمایند.