امروز   جمعه   مورخ   28/تیر/1398   ساعت 03:48
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 18/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 345
کد خبر : 3762
برگزاري دوره كشوري آموزش تخصصي پايه جستجو و نجات در كوهستان در استان گیلان

برگزاري دوره  كشوري آموزش تخصصي پايه جستجو و نجات در كوهستان در استان گیلان

دوره  كشوري آموزشي تخصصي پايه جستجو و نجات در كوهستان از 12/10/97 لغایت 17/10/97 به مدت يك هفته و به همت سازمان امداد و نجات در استان گیلان ،شهرستان لنگرود ، اردوگاه چاف برگزار گردید .

جابر ثوابی معاون برنامه ریزی و آموزشهای تخصصی سازمان امداد و نجات در این خصوص بیان داشت: این دوره آموزشی با حضور پنجاه نفر از امدادگران و نجاتگران استانهاي گیلان ، قزوین ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اردبیل ،البرز،کردستان و زنجان به اتفاق چهار مربي از استانهاي مركزي ،سمنان، البرز و همدان  در مرکزآموزشهاي تخصصي امداد و نجات استان برگزار گردید .

همچنین وی خاطر نشان کرد: شركت كنندگان درطول این دوره آموزشی مطالبي چون : تعاريف پايه و كليات ،ابزار شناسي كوهپيمايي ،بيماريهاي ارتفاع ،تغذيه ،خطرات در کوهستان، ابزار شناسي فني ،هواشناسي ،بقا ،جهت يابي در كوهستان ،بسكت و حمل مصدوم ، انواع كارگاه ها ،صعود و فرود واصول كوهپيمايي را فرا گرفتند و در پايان این دوره آموزشی از امدادگران و نجاتگران استانهای حاضر ،آزمون دو مرحله اي كتبي و عملي گرفته شد و به كساني كه حد نصاب نمره قبولی را بياورند گواهينامه اهدا میگردد . هدف از برگزاری این دوره ارتقاء توان علمی و عملیاتی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر می باشد .