امروز   دوشنبه   مورخ   04/شهریور/1398   ساعت 09:18
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 359
کد خبر : 4077
کمک‌های هلال‌احمر کویت به ایران تحویل شده و به زودی در میان سیل‌زدگان توزیع می‌شود

نایب رئیس جمعیت هلال‌احمر کویت در اهواز: کمک‌های هلال‌احمر کویت به ایران تحویل شده و به زودی در میان سیل‌زدگان توزیع می‌شود

نایب رئیس جمعیت هلال‌احمر کویت در اهواز: کمک‌های هلال‌احمر کویت به ایران تحویل شده و به زودی در میان سیل‌زدگان توزیع می‌شود

 

نایب رئیس جمعیت هلال احمر کویت در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده خوزستان گفت: کمک های ما به هلال احمر ایران تحویل شده و به زودی در بین سیل‌زدگان توزیع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، انور عبدالله الحساوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دلیل سفر من به استان خوزستان و شهر اهواز بازدید از مناطق سیل زده و بررسی وسعت این حادثه برای تهیه و ارسال کمک های بیشتر به منطقه بوده است.

وی افزود: بهترین راه برای اینکه بتوانیم از مشکلات یک منطقه حادثه دیده اطلاع پیدا کنیم، بازدید میدانی و نزدیک از منطقه برای بررسی مشکلات و معضلات موجود است که در این بازدید، توانستیم مشکلات را از نزدیک رصد کرده و به صورت عملیاتی ارزیابی کنیم.

نایب رئیس جمعیت هلال احمر کویت گفت: پس از بازگشت به تهران تلاش ما این است که نیازهای مردم خوزستان را از بازار داخلی تهیه کرده و توسط جمعیت هلال حمر ایران به دست مردم آسیب دیده برسانیم.

وی با اشاره به امکانات هلال احمر کویت برای توزیع در مناطق سیل زده بیان کرد: با توجه به بازدیدهای هوایی و زمینی ما از مناطق حادثه دیده، تلاش خود را برای تهیه و ارسال کمک ها به ایران افزایش خواهیم داد.

الحساوی با رد شایعات منتشر شده در فضای مجازی و رسانه ای در خصوص محموله اهدایی کویت به ایران، تصریح کرد: کمک‌های هلال احمر کویت به جمعیت هلال احمر ایران تحویل شده و در تهران موجود است و توزیع آن پروتکل خاص خود را می‌طلبد و زمان بر است و تلاش می کنیم تا با کمک هلال احمر ایران این کمک ها زودتر به اهواز و مناطق سیل زده خوزستان برسد.

نایب رئیس جمعیت هلال احمر کویت افزود: دو کشور دوست ایران و کویت حقوقی نسبت به یکدیگر دارند و امیدواریم بتوانیم از طریق ارسال این کمک ها این حق را به‌جا بیاوریم.

ویدئوی مربوطه را اینجا ببینید.