امروز   پنج شنبه   مورخ   15/خرداد/1399   ساعت 14:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 20/خرداد/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2627
کد خبر : 4187
بازنگری دستورالعمل‌های معاونت لجستیک/ حوزه لجستیک به روز می‌شود

بازنگری دستورالعمل‌های معاونت لجستیک/ حوزه لجستیک به روز می‌شود

بازنگری دستورالعمل‌های معاونت لجستیک/ حوزه لجستیک به روز می‌شود

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: ایران یکی از کشورهای حادثه خیز دنیا است و این امر مسئولیت سازمان های امدادی را سخت تر می کند؛ تلاش شده است دستورالعمل‌هایی که در حوزه لجستیک نیاز به بازنگری و اصلاح داشت را مورد بررسی قرار دهیم که حاصل آن را در عملیات های جریان سیل اخیر شاهد بودیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ سعید متانی ظهر امروز در جلسه بررسی و هم‌اندیشی و بروزرسانی دستورالعمل‌های معاونت لجستیک سازمان امداد و نجات گفت: مهمترین دستورالعمل درصد ذخیره سازی اقلام امدادی است، این درصد تاکنون ۱ پارامتر داشت و طی این جلسات ۶ پارامتر به آن اضافه شد. در حال حاضر دپوی اقلام بر اساس شاخص‌های تراکم، مدیریت، حادثه خیزی، تعداد حادثه، نزدیکی به مرز و مناطق حادثه خیز و… انجام خواهد شد.

متانی گفت: ۵۰۰۰ خودرو امدادی، عملیاتی و پشتیبانی در سازمان فعالیت می کنند، ما در سازمان استاندارد خودرویی نداشتیم، بحث استانداردسازی خودرو های امدادی، عملیاتی و پشتیبانی یکی از اولیت های ما بود که در مرحله عملیاتی شدن است. دستورالعمل جامع انبارهای امدادی ۱۵ سال قبل و  براساس نیازهای آن زمان طراحی شده بود که بر اساس شرح ظایف و  احساس نیازها بازنگری و آیتم‌های زیادی به دستورالعمل ها اضافه شد.

او درجه بندی اقلام امدادی را از دیگر اولویت‌های این معاونت دانست و افزود: بیش از ۵۰۰ سوله امدادی در معاون لجستیک سازمان امداد و نجات داریم که باید سوله ها و انبارها درجه بندی شوند.

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور از تقسیم‌بندی اقلام امدادی در سه فاز توسط این کمیته‌ها خبرداد و گفت: در حادثه سیل امسال براساس مصوبات این کمیته ها؛ بسته های غذایی ۷۲ ساعته، اضطراری ۲۴ ساعته و یک ماهه به سیل‌زده ها اهدا شد. در حوزه اقلام امدادی و بهداشتی نیز تغییراتی اعمال شد.

وی افزود: بسته‌های بهداشتی در چهار فاز زنان، مردان، کودکان و اطفال طراحی و بر اساس توافقاتی که با شرکت‌های تامین کننده داشتیم، اقلام دپو شد و  در حادثه سیل اخیر اجرائی شد.

متانی گفت: جلسات بررسی دستورالعمل‌های جدید معاونت لجستیک از سال گذشته در دستور کار بود، سال گذشته از همه استان ها خواسته شد تا نظرات کاربردی خود را در حوزه لجستیک ارائه دهند که پنج مورد از کمیته هایی که تشکیل شد استخراج شد و توانستیم دو مورد از آن را در جریان سیل اخیر عملیاتی کنیم.

وی افزود: جلساتی با حضور  مدیر عامل، معاون امداد، رئسای لجستیک، کارشناسان سازمان امداد و نجات در همه استان ها برگزار ، نظرات جامع، منطقی و اصولی آنها در این حوزه دریافت شد و پس از بررسی و تصویب و در استان ها اجرائی شد.

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از حضور ۶ استان که نظرات جامعی را در این حوزه ارائه داده بودند خبر داد و گفت:  استان اصفهان، زنجان، خراسان رضوی، استان تهرن، ایلام، قم در جلسه نهایی شدن این دستورالعمل‌ها در کنار هم جمع شده اند. این نظرات در ۵ کمیته بررسی شده و کارگاه‌هایی در سه گروه به صورت گردشی لحاظ شده‌اند.