امروز   یکشنبه   مورخ   28/مهر/1398   ساعت 11:50
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 29/خرداد/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 880
کد خبر : 4208
۵۰۰ بسته اقلام بهداشتی اهدایی یونیسف به سیل‌زدگان کشور بارگیری شد

۵۰۰ بسته اقلام بهداشتی اهدایی یونیسف به سیل‌زدگان کشور بارگیری شد

 

۵۰۰ بسته اقلام بهداشتی اهدایی یونیسف به سیل‌زدگان کشور بارگیری شد

 

۵۰۰ بسته اقلام بهداشتی اهدایی یونیسف به سیل زدگان کشور، صبح امروز با حضور نمایندگان دفتر یونیسف در تهران، رئیس سازمان امداد و نجات و نمایندگان جمعیت هلال احمر بارگیری و به مناطق سیل زده ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت در مراسم بارگیری ۵۰۰ بسته اقلام بهداشتی اهدایی یونیسف به سیل زدگان کشور با تقدیر از فعالیت‌های بشردوستانه این سازمان، ابراز امیدواری کرد که همکاری میان هلال احمر و یونیسف در حوزه های مختلف توسعه یابد.

مرتضی سلیمی افزود: تاکنون ۳۸ آژانس و کشور به سیل‌زدگان ایران کمک کرده اند و بسته‌های یونیسف نیز مانند سایر اقلام اهدایی با همکاری سازمان‌های اهدا کننده در مناطق متاثر از سیل توزیع خواهد شد.

 وی گفت: بخشی از این بسته‌ها در استان خوزستان و بخش دیگر در استان لرستان، شهرستان پلدختر توزیع می شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در جریان سیل بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر به شکل مستقیم تحت تاثیر سیل قرار گرفتند، افزود: در عملیات سیل و آبگرفتگی، ۱۵۰ هزار نفر در اردوگاه‌ها اسکان داده شدند، بالغ بر ۱۰۰۰ سورتی پرواز با ۲۴ فروند بالگرد انجام شد و ۳ هزار و ۵۰۰ نفر نیز به مناطق امن فرستاده شدند و بالغ بر ۷۰ هزار بسته بهداشتی میان آسیب دیدگان توزیع شد.

هماهنگ کننده سازمان ملل در ایران نیز در این مراسم گفت: از ابتدای حادثه سیل، آژانس‌های تخصصی سازمان ملل تلاش خود را برای همکاری نزدیک با دولت ایران انجام دادند. کمک‌های ما در بحث حمایت از مردم آسیب دیده و بازسازی مناطق است، این کمک‌ها به دولت بوده و تداوم خواهد داشت.

اوگوچی دنیلز افزود: دفتر سازمان ملل در تهران علاقه‌مند به حمایت در قالب برنامه‌های پاسخگویی به un برای ۲۵ میلیون نفر در سه بخش آب، بهداشت، آموزش و حمایت است که این حمایت‌‌ها از طرف دفاتر سازمان ملل به هلال‌احمر نیز ارائه می شود. این مشارکت و کمک‌ها در کنار هم معنا پیدا می کند و ما برای حمایت و همدردی با مردم در کنار هلال‌احمر هستیم.

رئیس دفتر یونیسف در تهران نیز در این مراسم با تقدیر از همکاری های جمعیت هلال احمر ایران، هماهنگ کننده سازمان ملل در ایران، دولت‌ و سازمان‌هایی که درگیر پاسخگویی به حادثه سیل بودند، از همکاری این سازمان با هلال احمر حمایت و بر ضرورت توسعه همکاری های دوجانبه تاکید کرد.

دکتر ویل پارکس افزود: این ۵۰۰ بسته اقلام بهداشتی شامل صابون، شامپو، حوله در سایزهای مختلف، لباس زیر زنانه، پد بهداشتی، پنبه، چراغ قوه و…. است که بین ۲۵۰۰ خانواده آسیب دیده توزیع خواهد شد.