امروز   دوشنبه   مورخ   30/دی/1398   ساعت 19:43
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 22/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1136
کد خبر : 4257
نجات قریب به ۲ هزار تن / انتقال ۵۲ آسیب‌دیده در سواحل کشور به مراکز درمانی

نجات قریب به ۲ هزار تن از خطر حوادث در طرح امداد تابستانه هلال‌احمر/ انتقال ۵۲ آسیب‌دیده در سواحل کشور به مراکز درمانی

نجات قریب به ۲ هزار تن از خطر حوادث در طرح امداد تابستانه هلال‌احمر/ انتقال ۵۲ آسیب‌دیده در سواحل کشور به مراکز درمانی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام امدادرسانی به بیش از ۱۰ هزار تن در طرح تابستانه ۹۸، گفت: یک‌هزار و ۹۰۲ تن از هموطنان از خطر حوادث نجات یافته و ۵۲ تن نیز در طرح امداد و نجات ساحلی به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع سانی جمعیت هلال احمر مرتضی سلیمی با اعلام جزئیات اجرای طرح امداد و نجات تابستانه هلال احمر از ۳۱ خرداد تا ۲۱ تیر گفت: در این مدت ۳ هزار و ۳۹۳ ماموریت امدادی شامل ۵۰ درصد ماموریت ترافیکی، ۵ درصد ساحلی و ۵٫۶ درصد ماموریت کوهستان انجام شده و امدادگران هلال احمر خدمات لازم را به ۱۰ هزار و ۱۵ تن از هموطنان ارائه کرده اند.

وی با اشاره به نجات ۲ هزار و ۷۴۵ تن از خطر حوادث، افزود: به علاوه یک‌هزار و ۹۰۲ تن به مراکز درمانی منتقل شده، ۳ هزار و ۴۲۰ تن از خدمات درمان سرپایی بهره برده و ۳ هزار و ۶۳۲ تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در طرح امداد تابستانه تا کنون ۳۰۴ مورد عملیات نجات فنی که از آن میان رهاسازی ٣٧۴ مصدوم در سوانح ترافیکی بوده، انجام شده است، اظهار کرد: همچنین در طرح امداد و نجات ساحلی (دریای کاسپین) در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران از ١۵ خرداد تا ٢١ تیر، ۳ هزار و ۸۰۱ تن آسیب دیده و ۵۴۴ تن از خطر حوادث نجات یافته اند که ۵۲۴ تن از آنها در مازندران، ۱۱ تن در گیلان و ۹ تن در گلستان بوده است.

وی گفت: همچنین تا کنون در طرح امداد ساحلی ۳ هزار و ۶۴۹ تن از خدمات درمان سرپایی استفاده کرده و ۵۲ تن به مراکز درمانی منتقل شده اند.