امروز   پنج شنبه   مورخ   15/خرداد/1399   ساعت 16:01
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 25/شهریور/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 771
کد خبر : 4347
برگزاری دوره بازآموزی و ارتقا ایمنی رابطین امدادهوایی به مدت سه روز در سازمان امداد و نجات

 

برگزاری دوره بازآموزی و ارتقا ایمنی رابطین امدادهوایی


رئیس مرکز امداد و نجات هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از برگزاری دوره بازآموزی و ارتقا ایمنی رابطین امدادهوایی به مدت سه روز در سازمان امداد و نجات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، کاپیتان سیدعلی خمیسی؛ رئیس مرکز امداد و نجات هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به برگزاری دوره بازآموزی و ارتقا ایمنی رابطین امدادهوایی استان ها، گفت: این دوره از امروز به مدت سه روز در محل سازمان امداد و نجات برگزار می شود.
وی ادامه داد: در دوره بازآموزی و ارتقا ایمنی رابطین امدادهوایی پنج تن از رابطین امدادهوایی از استان های خراسان رضوی، گلستان، گیلان، مازندران و قزوین حضور دارند.
رئیس مرکز امداد و نجات هوایی سازمان امداد و نجات درباره موضوعات آموزشی در این دوره بیان کرد: رابطین امدادهوایی در این دوره با موضوعات مختلفی از جمله هوانوردی، مقدورات و معذورات پرواز بالگرد، نحوه اعزام بالگرد در زمان وقوع سوانح و حوادث، محل های مجاز فرود بالگرد، محل های ممنوعه پرواز و فرود بالگرد، طریقه حمل مصدوم در زمان امدادرسانی با بالگرد، مهارآتش سوزی جنگل ها، ایمنی بالگردها و ایمنی بالگرد ها،سیستم ارتقا موارد ایمنی و ... توسط اساتید برتر شرکت هلیکوپتری نوید همچون کاپیتان برومند، کاپیتان نتاج و کاپیتان شهرابی که از خلبانان زبده و نامدار حوزه امدادهوایی هستند، آموزش داده می شود.

وجود چهار نوع بالگرد برای امدادرسانی به هموطنان
خمیسی به وجود چهار نوع بالگرد برای ارائه خدمات امداد هوایی در جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات امداد هوایی چهارنوع بالگرد وجود دارد که شامل بالگرد میل،412، 205 و 214 است که امدادرسانی با هریک از این بالگرد ها آموزش های خاص خود را می طلبد که در این دوره به صورت مفصل به آن پرداخته می شود.
رئیس مرکز امداد و نجات هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه پرواز بالگردهای امدادی جمعیت هلال احمر هم براساس مقررات سازمان هواپیمایی کشوری انجام می شود، بیان کرد: رابطین امدادهوایی جمعیت هلال احمر هم موظف به تبعیت از این قوانین هستند که در این دوره آموزشی این قوانین برای آن ها دوره می شود.

 اعزام بالگرد در کوتاهترین زمان ممکن برای امدادرسانی به مصدومان
در ادامه کاپیتان منوچهر رسولی؛ مدیرعامل شرکت هلی کوپتری نوید اعزام بالگرد در کمترین زمان ممکن در زمان وقوع حوادث و سوانح را موضوعی دارای اهمیت دانست و اظهارداشت: یکی از مواردی که رعایت آن از سوی همه رابطین امدادهوایی جمعیت هلال احمر لازم و ضروری است، اعزام بالگرد در کوتاهترین زمان ممکن برای امدادرسانی به مصدومان و همچنین نحوه حمل مصدوم با بالگرد در نقاطی که امکان فرود بالگرد وجود ندارد، است که در این دوره، موارد به صورت جز به جز به رابطین آموزش داده می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت هلیکوپتری نوید، سیستم ارتقا موارد ایمنی(SMS) هم در دوره باز آموزی به رابطین امدادهوایی آموزش داده می شود.