امروز   پنج شنبه   مورخ   15/خرداد/1399   ساعت 15:18
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 24/مهر/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 997
کد خبر : 4407
استخراج مخاطرات موجود در استان ها به تفکیک استانی/دسترسی دیجیتال به اطلاعات خانوار در حوادث

سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: مخاطرات موجود در کشور به تفکیک استان ها استخراج می شودو تجهیزات لازم در زمینه مخاطرات پیش روی هر استان در اختیار استان ها قرار خواهد گرفت تا در صورت بروز حوادث و سوانح به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیازهای مردم و امدادرسانی به آن ها باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات، جلسه مشترک سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان و معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر این استان در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان خوزستان برگزار شد.
در این جلسه حامد سجادی؛ سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: چشم انداز خوبی برای جمعیت هلال احمر ترسیم شده و این چشم انداز مدیون تدابیر ارزشمند رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر و همچنین رئیس سازمان امداد و نجات است.

وی افزود: در زمینه آمادگی و پاسخگویی به حوادث و سوانح طبیعی پیش بینی های لازم انجام شده است.
سرپرست معاونت عملیات سازمان امدادو نجات جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: قانون جدید مدیریت بحران کشور مصوب شد، این قانون وظایف محوله به این جمعیت را به روشنی بیان کرده است. 

وی با اشاره به تدوین سند ملی آمادگی و پاسخ به سوانح و حوادث، گفت: جمعیت هلال احمر می تواند در تنظیم سندهای ملی ایفای نقش کند.چندین سند ملی برای تشریح و تببین این قانون درحال تدوین است.

سجادی درباره نرم افزاری کردن بخش هایی از سیستم عملیات و امدادرسانی، گفت: نرم افزاری کردن بخش هایی از سیستم در حوزه معاونت عملیات در حال پیگیری است که طی 6 ماه آینده این کار به سرانجام خواهد رسید.

وی ادامه داد: ساختار سازماندهی و ساماندهی تیم‌های عملیاتی را در دستور کار داریم تا در زمان وقوع حوادث و سوانح به سهولت نیروهای عملیاتی فراخوان و بر اساس طرح عملیاتی اقدام به پاسخگویی نمایند.

سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بیان کرد: متناسب با مخاطرات هر استان طرح تقسیم تجهیزات لازم در دستور کار این معاومت قرار خواهد داد تا در صورت بروز حوادث و سوانح به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیازهای مردم و امدادرسانی به آن ها باشند.

اربعین؛ بهترین فرصت برای خدمت به مردم
علی خدادادی؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در این جلسه گفت: مراسم بزرگ پیاده روی اربعین به عنوان حرکت معنوی و فرهنگی، بهترین فرصت برای خدمت به مردم است.

وی افزود: با توجه به اینکه 2 مرز خروجی برای خروج زائران حرم اباعبدالله الحسین(ع) از استان خوزستان برای زائران وجود دارد، این استان را از سایر استان ها متمایز کرده است.
به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان، 33 پایگاه ثابت و موقت در مسیر منتهی به مرز های شلمچه و چزابه برای خدمت به زائران فعال است.

50 درصد جمعیت زائران از مرزهای شلمچه و چزابه خارج می شوند
در ادامه علی پهلوان، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان، گفت: 50 درصد خروج زائران ایام اربعین از 2 مرز شلمچه و چزابه انجام می شود و با توجه به اینکه خروج اتباع سایر کشورها از این دو مرز انجام می شود، به عنوان یک مرز بین المللی شناخته شده است، بنابراین وجهه جمعیت هلال احمر باید بین المللی تعریف شود.

وی افزود: تاکنون 9 هزار زائر مراسم پیاده روی اربعین از خدمات درمان سرپایی و تست قند خون و فشار خون برخوردار شده اندو حدود 100 مصدوم از طریق مرزهای شلمچه و چزابه به داخل کشور منتقل شده اند.

لازم به ذکر است، سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات به همراه مدیرروابط عمومی این سازمان از پایگاه ها و قرارگاه های مرزی جمعیت هلال احمر در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند امدادرسانی به زائران در مراسم اربعین قرار گرفتند.