امروز   یکشنبه   مورخ   23/خرداد/1400   ساعت 17:43
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 21/آبان/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1232
کد خبر : 4456
ربیعی: در کنار زلزله‌زدگان هستیم و خسارت‌ها را در اسرع وقت جبران می‌کنیم

بازدید سخنگوی دولت به همراه رئیس جمعیت هلال‌احمر از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی/ ربیعی: در کنار زلزله‌زدگان هستیم و خسارت‌ها را در اسرع وقت جبران می‌کنیم

در بازدید سخنگوی دولت امروز به همراه رئیس جمعیت هلال احمر از مناطق زلزله زده آذرباجان شرقی، بر تداوم کمک رسانی به زلزله زدگان و تلاش برای جبران خسارات وارد شده به حادثه دیدگان تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی ربیعی، سخنگوی دولت در بازدید از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی گفت: در کنار زلزله زدگان هستیم و احساس همراهی و همدلی داریم که این یکی از پیامد‌های این حادثه است و وظیفه خود می‌دانیم؛ گرچه مصیبت جان باختگان قابل جبران نیست، اما سایر خسارت‌ها را در اسرع وقت جبران کنیم.

ربیعی امروز در جمع زلزله‌زدگان روستای ورنکش شهرستان میانه اظهار کرد: یک ساعت پس از وقوع زلزله در میانه، فرمانداران، نیروهای ارتش، سپاه و هلال احمر و مدیریت بحران در منطقه حضور داشتند و این حضور به موقع در منطقه، کمک به برنامه ریزی‌های بهتر را آسان کرد.

ربیعی گفت: دولت به ساکنان مقیم روستای ورنکش تسهیلات بلاعوض می‌دهد، اعتباری که به عنوان وام‌های قرض الحسنه در ساخت و ساز‌ها پیش بینی شده، می‌تواند مشکلات زلزله زدگان را برطرف کند.

به گفته وی خاک برداری و آواربرداری در روستا‌های زلزله زده آذربایجان شرقی شروع شده که به زودی به اتمام می‌رسد.

ربیعی ادامه داد: جهاد کشاورزی نیز خسارت دام‌ها و دامداری‌ها بر اثر زلزله را جبران می‌کند.

 

۵۰ تیم عملیاتی به منطقه زلزله‌زده میانه اعزام شدند

رئیس جمعیت هلال احمر نیز در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده میانه به همراه سخنگوی دولت، گفت: در لحظات اولیه وقوع زلزله،۵۰ تیم عملیاتی با ظرفیت ۱۹۰ نفر به منطقه اعزام شدند.

دکتر علی‌اصغر پیوندی افزود: هلال احمر براساس وظایف ذاتی خود در ساعات اولیه در منطقه بوده و خدمت‌رسانی شایسته داشته و از صبر و نجابت و همراهی مردم منطقه تشکر می‌کنیم.

وی گفت: به عنوان اعضای هلال احمر که یک ارگان فرهنگی- اجتماعی است، در هر حادثه‌ای اعم از سیل و زلزله در کنار مردم هستیم، گفت: امدادگران و نجات‌گران از ساعت ۳ صبح بامداد جمعه به منطقه اعزام شده و در حال خدمت‌رسانی هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: شدت زلزله بسیار زیاد بود ولی وسعت خرابی زیاد نیست که جبران این خرابی ها، یک همدلی بین خیران و کمک دولت و مسئولان را می‌طلبد.

وی در ادامه تاکید کرد: در اسکان اضطراری بالغ بر ۲۶۰۰ چادر به شکل اردوگاهی و انفرادی بین زلزله‌زدگان توزیع شده است.

پیوندی گفت: هلال احمر چهار وظیفه بعد از هر بحرانی را بر عهده دارد، امداد و نجات در لحظات اولیه، اولین وظیفه هلال احمر است که برای نجات جان زلزله‌زدگان در میانه، ۵ تیم عملیاتی با ظرفیت ۱۹۰ نفر به منطقه اعزام شد.ذطبق برآورد، خسارات نسبت به گستردگی و شدت زلزله کم است ولی هلال احمر به حضور و امدادرسانی به زلزله زدگان ادامه داده است.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره اسکان اضطراری گفت: همان‌طور که می‌دانید، اسکان اضطراری از دیگر وظایف هلال احمر است که علاوه بر توزیع چادر و وسایل گرمایشی، به علت احتمال بارش، نایلون نیز تحویل داده شده است. توزیع تغذیه اضطراری ۷۲ ساعته و تغذیه یک ماهه که از امروز آغاز شده است را نیز در روستاهای آسیب دیده انجام دادیم.

پیوندی گفت: اعزام تیم‌های حمایتی روانی در منطقه برای ایجاد شادی، نشاط و طراوت در منطقه نیز از دیگر خدمات هلال احمر است.