امروز   چهارشنبه   مورخ   22/مرداد/1399   ساعت 10:30
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 22/دی/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 174
کد خبر : 4599
امدادرسانی به ۱۲ هزار و ۸۷۲ نفر در حوادث جوی ۵ روز گذشته

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۱۲ هزار و ۸۷۲ نفر در حوادث جوی ۵ روز گذشته در ۲۶ استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی با اعلام جزئیات عملیات امدادرسانی در برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی از روز ۱۸ تا ساعت ۶ صبح ۲۲ دی‌ماه، افزود: ۲۶ استان سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و شرقی، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قم، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، یزد و هرمزگان در این مدت متاثر از حوادث جوی برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بوده اند.

سلیمی با بیان اینکه در ۵٣ شهر و روستا و ۵٠ محور کوهستانی عملیات امدادرسانی انجام شده، افزود: در این عملیات به ۱۲ هزار و ۸۷۲ متاثر از حوادث جوی خدمات امدادی ارائه و ۳۹ نفر به مناطق امن منتقل شدند. همچنین ۳ هزار و ۱۳۲ نفر در این حوادث اسکان اضطراری یافته و امدادگران علاوه بر تخلیه آب از ۹۶ واحد مسکونی، ۴۲۲ خودرو را از برف و کولاک رهاسازی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: یک هزار و ۷۱ نیروی امدادی در قالب ٢١۴ تیم، امدادرسانی در حوادث جوی روزهای گذشته را برعهده داشتند. امدادرسانی در هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان ادامه دارد.