امروز   سه شنبه   مورخ   12/فروردين/1399   ساعت 19:52
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 30/بهمن/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 430
کد خبر : 4759
از آموزش تیم‌های ایثار با حضور مربیان اتریشی تا تبادل تجربیات در زمان بحراندر دیدار رئیس سازمان امداد و نجات با مدیر بخش همکاری‌های بین‌المللی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا(منا) پیرامون استفاده از تجارب هلال احمر ایران در زمینه امدادرسانی به حوادث شهری و همچنین آموزش تیم‌های ایثار هلال احمر ایران توسط مربیان اتریشی، تبادل نظر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی در دیدار با تیانا هیکل، مدیر بخش همکاری‌های بین‌المللی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا(منا) ضمن تشکر از همه کمک‌هایی که در زمان وقوع سیل در اوایل سال جاری در کشور داشتیم، گفت: در 2 بخش کاهش خطر پذیری و همچنین انتقال تجربیات و دانش در این زمینه مذاکراتی را انجام خواهیم داد و امیدواریم با تشکیل کارگروه مشترک در این زمینه گام‌های خوبی برداریم.

وی افزود: برنامه پاسخگویی اضطراری(EOP) آماده شده و رویه استاندارد عملیات‌ها (SOP) هم در حال آماده سازی است.
به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، در زمینه تقویت تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال احمر هم با اینسارگ همکاری‌های نزدیکی داریم و تاکنون 100 نفر از نیروهای واکنش سریع در دوره‌های تخصصی شرکت کرده‌اند. در بخش خدمت آمبولانسی قابلیت‌ها و توانمندی‌ها را به کمک یکدیگر مرور خواهیم کرد.

وی با اشاره به انجام فعالیت‌های مشترک با صلیب سرخ آلمان تاکید کرد: در صورت انعقاد تفاهم‌نامه مشترک، پروتکل‌ها بصورت گام به گام اجرا خواهد شد، چرا که هلال احمر تجربه خوبی در زمینه همکاری با صلیب سرخ آلمان در زمان وقوع سیل سال جاری دارد و کمک‌های ارسالی همگی منطبق با نیازهای ما بود.

تبادل تجربیات در صورت بروز بحران

در ادامه دکتر احمد سلطانی، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر درباره انجام فعالیت‌های مشترک در زمینه کاهش خطرپذیری در بحران در پایتخت با یکی از دانشگاه‌های برلین، گفت: لازم است تا در این زمینه با صلیب سرخ آلمان هم همکاری‌های مشترکی داشته باشیم و تبادل تجربیات انجام شود تا در صورت بروز بحران، بهترین عملکرد را داشته باشیم.

 آموزش تیم‌های ایثار جمعیت هلال احمر با حضور مربیان اتریشی

در ادامه این جلسه، شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به آموزش تیم‌های ایثار جمعیت هلال احمر با حضور مربیان اتریشی، گفت: آموزش تیم‌های ایثار در قالب پروژه بین بخشی میان سازمان ملل، صلیب سرخ اتریش، هلال احمر ایران، شهرداری و آتش نشانی است و خروجی خوبی در این زمینه خواهیم داشت.

وی افزود: اسفندماه سال جاری هم با حضور مربیان اتریشی، دوره‌های آموزشی برای مربیان امداد و نجات برگزار خواهد شد.

استفاده از تجارب هلال احمر ایران در کمک‌رسانی به حوادث شهری

تیانا هیکل، مدیر بخش همکاری‌های بین‌المللی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا(منا) با اشاره به طراحی مدل جدید عملیاتی از سوی صلیب سرخ آلمان، گفت: تفاهم نامه‌ای میان صلیب سرخ و وزارت خارجه آلمان منعقد شده است تا صلیب سرخ این کشور با دریافت بودجه‌ای کلی، پروژه ها را اولویت‌بندی کرده و نسبت به انجام آن‌ها اقدام کند.

وی ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه 4 موضوع کاهش خطرپذیری، فعالیت‌های انسان دوستانه در مناطق شهری، پیش‌بینی به کارگیری ابزار و امکانات در حوادث مختلف و بهداشت مواردی هستند که در انجام آن صلیب سرخ آلمان به وزارت خارجه این کشور کمک می‌کند.

مدیر بخش همکاری‌های بین‌المللی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا(منا) بیان کرد: جمعیت هلال احمر ایران در زمینه امدادرسانی به حوادث شهری قابلیت‌های خوبی دارد که می‌توان از تجارب آنها در این زمینه استفاده کردکه علاوه بر این موضوع حوزه‌های همکاری مختلفی وجود دارد که می‌توان از تجارب هلال احمر ایران بهره برد.

هیکل اضافه کرد: در زمان وقوع سوانح و پاسخگویی به آن ها، آمادگی 2 طرف باید بسیار زیاد باشد و طرفیت تعاملات خوبی با یکدیگر داشته باشند،

در زمان وقوع سیل در سال جاری، همکاری ما بسیار خوب بود و با شناسایی نیازها، پروسه کمک‌رسانی سریعتر انجام شد و خیلی خوشحالیم که امسال توانستیم در سریعترین زمان ممکن به سیل‌زدگان کمک کنیم.
گفتنی است، در این جلسه مقرر شد تا سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مدت زمان 15 روز، پیشنهادات خود را در زمینه همکاری‌های مشترک به معاونت امور بین‌الملل جمعیت هلال احمر ارائه دهد.