امروز   جمعه   مورخ   20/تیر/1399   ساعت 01:37
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/ارديبهشت/1399
نویسنده : امیر هاتفی‌نیا
تعداد بازدید : 803
کد خبر : 4908
افزایش ماموریت‌های امدادی در کوهستان از ابتدای سال تا نیمه اردیبهشت

 

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از افزایش ماموریت‌های امداد و نجات کوهستان این سازمان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امدادونجات، مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین باره گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون آمار بسیاری از حوادث از جمله حوادث رانندگی و ... در کشور مان کاهش داشته که به تبع آن آمار امدادرسانی‌های ما نیز کاهش داشته است. 

وی ادامه داد: در این میان آمار امدادرسانی هلال احمر در حوادث مربوط به کوهستان جزو مواردی بود که با افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل روبه رو بود، به طوری که از ابتدای امسال تاکنون شاهد رشد ۴۲ درصدی ماموریت‌های امداد و نجات کوهستان در کشور بودیم. 
 
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای سال تا نیمه اردیبهشت ماه ۴۹۶ مورد ماموریت امداد و نجات در کوهستان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام شده است که منجر به نجات ۳۰۱ نفر، انتقال ۴۹ مصدوم به مراکز درمانی و ارائه خدمات سرپایی به ۲۳ نفر از مصدومان این حوادث شده است.
 
به گفته سلیمی، بیشترین ماموریت مرتبط با حوادث کوهستان در استانهای فارس با ۴۷ مورد معادل ۱۰ درصد از کل ماموریت‌های کوهستان، کرمانشاه با ۲۷ مورد معادل ۶ درصد از کل ماموریت‌های کوهستان و تهران با ۲۱ مورد معادل پنج  درصد از کل ماموریت‌های کوهستان بوده است.