امروز   دوشنبه   مورخ   20/مرداد/1399   ساعت 04:04
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 11/تیر/1399
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 569
کد خبر : 4985
جزئیات عملیات های امداد و نجات در کشور طی سه ماه ابتدایی سال

 

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: طی سه ماه گذشته مجموعا ۶۷۸۴ عملیات امداد و نجات در کشور انجام و به ۷۳ هزار نفر نیز امدادرسانی شده است.  

به گزارش روابط عمومی سازمان امدادونجات به نقل از مهر، مهدی ولی پور با تشریح جزئیات عملیات‌های امداد و نجات در سه ماهه اول سال جاری، گفت: طی ۹۳ روز از فصل بهار مجموعاً ۶۷۸۴ عملیات امداد و نجات توسط سازمان انجام شده است که در این میان به ۷۳ هزار نفر امدادرسانی شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات از نجات ۳۱۲۵ فرد مصدوم و گرفتار در حوادث جوی و ترافیکی خبر داد و عنوان کرد: در طول عملیات‌های امداد و نجات بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ نفر از افراد آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری یافتند.

ولی پور با اشاره بر اعزام ۳۳۱۷ فرد مصدوم به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی ابراز داشت: بیشترین ماموریت‌های امداد و نجات در استان‌های مازندران با ۵۴۸ مورد، اصفهان با ۵۴۵ مورد، گلستان با ۴۳۲ مورد و خراسان جنوبی با ۳۷۵ مورد انجام شده است.

انجام ۳۵۴۲ ماموریت ترافیکی در محورهای برون شهری

وی با بیان اینکه طی ۹۳ روز بهار توسط نجات گران جمعیت هلال احمر ۳۵۴۲ مورد ماموریت امداد و نجات ترافیکی در سطح کشور به انجام رسیده است، اظهار داشت: این عملیات‌ها منجر به انتقال ۲۲۹۱ مصدوم به مراکز درمانی و ارائه خدمات سرپایی ۶۸۳ نفر از مصدومین حوادث ترافیکی شد.

رئیس سازمان امداد و نجات عنوان کرد: بیشترین ماموریت امداد و نجات ترافیکی به ترتیب در استان‌های گلستان با ۳۳۵ مورد (۹.۵ درصد از کل ماموریت‌های ترافیکی)، مازندران با ۲۸۹ مورد (۸ درصد از کل ماموریت‌های ترافیکی) و اصفهان با ۲۶۱ مورد (۷ درصد از کل ماموریت‌های ترافیکی) انجام شده است.

رهاسازی ۸۳۲ مصدوم در سوانح ترافیکی برون شهری

ولی پور تصریح کرد: طی ۳ ماه گذشته توسط نجات گران جمعیت هلال احمر ۷۱۱ مورد عملیات نجات فنی در سوانح ترافیکی در سطح کشور به انجام رسید که منجر به رهاسازی ۸۳۲ نفر در محورهای برون شهری شد.

وی افزود: بیشترین عملیات نجات فنی در سوانح ترافیکی به ترتیب در استان‌های کرمان با ۹۴ مورد (۱۳ درصد از کل ماموریت‌های ترافیکی)، قزوین با ۵۴ مورد (۷ درصد از کل ماموریت‌های ترافیکی) و فارس با ۵۳ مورد (۷ درصد از کل ماموریت‌های ترافیکی) انجام شده است.

انجام ۷۹۴ ماموریت در ارتفاعات کشور در فصل بهار

رئیس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۷۹۴ مورد ماموریت امداد و نجات در حوادث مرتبط با کوهستان در سطح کشور به انجام رسیده است، افزود: این عملیات‌ها منجر به نجات ۷۸۵ نفر، انتقال ۱۸۹ مصدوم به مراکز درمانی و ارائه خدمات سرپایی به ۷۸ نفر از مصدومین این حوادث شده است.

ولی پور ادامه داد: بیشترین ماموریت مرتبط با حوادث کوهستان در استان تهران با ۸۱ مورد (۱۰ درصد از کل ماموریت‌های کوهستان)، فارس با ۷۷ مورد (۹.۵ درصد از کل ماموریت‌های کوهستان) و البرز با ۵۴ مورد (۶.۶ درصد از کل ماموریت‌های کوهستان) انجام شده است.

امدادرسانی به بیش از ۵۰ هزار نفر از افراد آسیب دیده سوانح جوی

وی با اشاره بر اینکه طی ۳ ماه گذشته ۵۱۷ مورد ماموریت امداد و نجات ناشی از سوانح جوی به انجام رسیده است، یادآور شد: در این عملیات‌ها به ۵۰ هزار و ۸۰۰ نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث جوی (سیل، بارش برف سنگین، کولاک شدید در محورها و… و.) خدمات لازم امدادی ارائه شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات تصریح کرد: طی این مدت به ۵۶۱۶ نفر از افراد آسیب دیده و در راه مانده در چادرهای امدادی، پایگاه‌های امداد و نجات و غیره امدادرسانی شده است.

ولی پور با تشریح بیشترین استان‌هایی که در آنها عملیات امدادرسانی به آسیب دیدگان ناشی از حوادث جوی انجام شده است، بیان کرد: بیشترین عملیات‌ها به ترتیب در استان‌های کرمان با نجات ۲۹۳۳۹ نفر (۵۹ درصد از کل افراد امدادرسانی شده در حوادث جوی)، سیستان و بلوچستان با نجات ۳۰۵۰ نفر (۶ درصد از کل افراد امدادرسانی شده در حوادث جوی)، فارس با نجات ۲۹۰۵ نفر (۶ درصد از کل افراد امدادرسانی شده در حوادث جوی) و هرمزگان با نجات ۲۷۳۴ نفر (۵ درصد از کل افراد امدادرسانی شده در حوادث جوی) انجام شده است.

پشتیبانی زمینی و هوایی از ۱۵۱ مورد حریق جنگل و مرتع در سطح کشور

وی با بیان اینکه طی سه ماه گذشته ۱۵۱ مورد ماموریت امداد و نجات جهت پشتیبانی از اطفاء حریق در سطح کشور به انجام رسیده است، خاطرنشان کرد: این عملیات‌ها منجر به انتقال ۱۲ مصدوم به مراکز درمانی و ارائه خدمات سرپایی به ۱۸ نفر از مصدومین این حوادث شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات افزود: همچنین طی این مدت با به‌کارگیری ۴ فروند بالگرد، ۲۷۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی و آب جهت اطفاء حریق جابه جا شده و همچنین انتقال ۱۸۳ نفر امدادگر و… به محل حادثه انجام شده است.