امروز   دوشنبه   مورخ   20/مرداد/1399   ساعت 04:05
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 11/تیر/1399
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 576
کد خبر : 4987
تاکید بر همکاری مشترک برای مقابله با کرونا

 

رئیس سازمان امدادونجات میزبان نماینده‌ی برنامه‌ی جهانی غذا در ایران بود. دوطرف در این دیدار بر همکاری مشترک برای مقابله با کرونا تاکید کردند.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان امدادونجات، «مهدی ولی‌پور» در دیدار با «نگار گرامی» ضمن تشکر از همکاری‌های برنامه‌ی جهانی غذا در اجرای برنامه‌ها و خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان از حوادث و سوانح کشور گفت: «هلال‌احمر در مورد شیوع ویروس کرونا با تمام توان وارد شد. نیروهای این جمعیت تب‌سنجی انجام دادند، در مراکز درمانی حاضر شدند، و با جذب خیران بسته‌های بهداشتی تهیه و توزیع کردند.»

او ادامه داد: «همه‌ی زیرمجوعه‌های هلال‌احمر برای خدمت به مردم دست‌به‌دستِ هم دادند. در سازمان امدادونجات هم فعالیت‌هایی برای ترخیص کمک‌های بین‌المللی صورت گرفت. امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های بیش‌تر و گسترش همکاری‌ها خدمتِ موثری به مردم ارائه دهیم. سازمان امدادونجات برای اجرای برنامه‌های مشترک با برنامه‌‌ی جهانی غذا آماده است.»

نماینده‌ی برنامه‌ی جهانی غذا در ایران نیز گفت: «این نهاد بیش از ۳۰سال سابقه‌ی فعالیت در ایران دارد. کارِ اصلیِ ما ارائه‌ی کمکِ غذایی است؛ اما رسالت یاری‌رسانی در بحران‌ها را هم برعهده داریم. درواقع سعی می‌کنیم شریک اجراییِ هلال‌احمر باشیم.»

نگار گرامی ادامه داد: «ایران در سال گذشته بحران‌های مختلفی را تجربه کرد. ما در سه‌مرحله برای مناطق سیل‌زده کمک ارسال کردیم. در موضوع کرونا هم تلاش کردیم با جذب کمک‌های مالی تجهیزات موردنیاز را تهیه و دراختیارِ هلال‌احمر قرار دهیم. در ادامه و درصورت نیاز هم می‌توانیم برای تهیه‌ی بسته‌های بهداشتی اقدام کنیم و قدمی در این زمینه برداریم.»